Partnerzy serwisu:

Dwie podkarpackie obwodnice bliżej realizacji

ep. 31.03.2021

Dwie podkarpackie obwodnice bliżej realizacji
fot. Google Maps
Konsorcjum firm MPRB, Mosty Kraków i MP Infra wygrało dwa przetargi na wykonanie dokumentacji dla podkarpackich obwodnic. Mowa o obwodnicy Przemyśla w ciągu DK-28 i DK-77 oraz Miejsca Piastowego w ciągu DK-28.
W przetargu na obwodnicę Przemyśla GDDKiA wybierała spośród 4 ofert. Zwycięska propozycja ma wartość 12,656 mln zł. Była to najtańsza oferta, ale i tak wyższa niż planowany budżet zamawiającego (10,09 mln zł).

W przypadku obwodnicy Miejsca Piastowego wpłynęły trzy oferty, a najkorzystniejsza miała wartość 10,688 mln zł. To także propozycja z najniższą ceną. Planowany budżet wynosił 9,673 mln zł.

Zamówienie dla każdej z obwodnic obejmuje opracowanie studium korytarzowego, studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

W następnym etapie zostanie ogłoszony przetarg na realizację zadania w systemie projektuj i buduj.

Obwodnica Przemyśla powstanie w nowym śladzie dróg krajowych nr 28 i 77 jako droga klasy GP o długości ok. 22 km. Pozwoli na usprawnienie ruchu tranzytowego, którego część z autostrady A4 przejmuje droga krajowa nr 77, prowadząc dalej przez Przemyśl na wschód do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce.

Obwodnica Miejsca Piastowego w ciągu DK-28 będzie miała ponad 22 km. Pozwoli na usprawnienie ruchu tranzytowego, gdyż istniejąca DK-28 stanowi jedną z dróg krajowych prowadzących transport z kierunku zachodniego (od Katowic i Krakowa poprzez Nowy Sącz, Krosno, Sanok) w stronę wschodnią, tj. do przejścia granicznego w Medyce. Umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza gęstą zabudowę miejscowości Miejsce Piastowe, Rymanów, Besko oraz Zarszyn.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony