Partnerzy serwisu:

Dwiema jezdniami do Zegrza. Rusza przetarg

Redakcja/inf. pras. 24.06.2020

Dwiema jezdniami do Zegrza. Rusza przetarg
Fot. Google Maps
Warszawska GDDKiA ogłasza przetarg na projekt i rozbudowę drogi krajowej nr 61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem. 4,5-kilometrowy odcinek zostanie rozbudowany do drogi dwujezdniowej.
Ogłoszenie o przetargu zostało wysłane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Wykonawca, który ma być wybrany w tym przetargu będzie miał za zadanie rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 61 o długości 4,5 km do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Wybudowane zostaną także drogi dojazdowe do obsługi terenów przyległych, powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z DW-631, ma powstać węzeł.

Powstanie także chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa. Droga będzie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zamawiający zakłada, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana w I kwartale 2021 roku.

Prace związane z rozbudową drogi krajowej nr 61 od granicy Warszawy w stronę Ostrołęki trwają od 2006 roku. W 2008 r. do ruchu oddana została obwodnica Jabłonny. Kolejne inwestycje dotyczyły rozbudowy przejścia przez Legionowo, z których dwie zostały zakończone, tj. budowa wiaduktu nad torami PKP wraz z dojazdami, rozbudowa odcinaka od końca obwodnicy Jabłonny, do wiaduktu.

Trwa realizacja odcinka pomiędzy wiaduktem a rejonem skrzyżowania z ul. Wolską w Stanisławowie Drugim. Roboty mają się zakończyć w maju 2021 roku. Natomiast druga jezdnia na odcinku pomiędzy Zegrzem a Serockiem została dobudowana w latach 2007-2008, a sam Serock od 2011 roku ma obwodnicę.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony