Partner serwisu

A1 Tuszyn – Piotrków. Trzema pasami w stronę Łodzi, dwoma do Częstochowy

Redakcja 18.11.2021

A1 Tuszyn – Piotrków. Trzema pasami w stronę Łodzi, dwoma do Częstochowy
fot. Krzysztof Nalewajko/GDDKiA
Od piątku 19 listopada na odcinku budowanej A1 między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie w układzie trzy pasy w kierunku północnym, dwa w kierunku południowym. Jeszcze w tym roku kierowcy na A1 pomiędzy Tuszynem i obwodnicą Częstochowy zyskają łącznie blisko 56 kilometrów dwujezdniowej trasy o trzech pasach ruchu – zapowiada GDDKiA.
Jutrzejsza zmiana sprawi, że od skrzyżowania z S8 w kierunku Łodzi (12 km) kierowcy pojadą autostradą o trzech pasach ruchu, natomiast w stronę Częstochowy jezdnią o dwóch pasach ruchu. GDDKiA zapowiada, że pełny przekrój drugiej jezdni będzie dostępny jeszcze przed końcem roku.

Po przełożeniu ruchu wykonawca na jezdni w kierunku Piotrkowa wykona docelowe oznakowanie poziome, naprawi bariery energochłonne, uzupełni ekrany akustyczne i zdemontuje bariery, które rozdzielały przeciwne pasy ruchu w czasie prowadzenia robót.

Są też plany na kolejne etapy oddawania kierowcom nowej drogi. Do połowy grudnia ma być dostępna cała szerokość jezdni w kierunku Łodzi na odcinku między węzłami Piotrków Trybunalski Zachód i Piotrków Trybunalski Południe (3 km) oraz dwa pasy w stronę Częstochowy. – W ciągu kolejnych dwóch tygodni udostępnione zostaną pozostałe pasy ruchu i kierowcy będą w pełni korzystali z całego, blisko 16-kilometrowego odcinka od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego – zapowiada inwestor.

GDDKiA zapowiada także, że jeszcze przed końcem roku wprowadzone będą zmiany na odcinku Kamieńsk – Radomsko. Najpierw pojedziemy trzema pasami w stronę Częstochowy, a później w kierunku Łodzi. Trzy pasy w kierunku Łodzi maja być także udostępnione na 13-kilometrowym odcinku od Radomska do Kruszyny na terenie woj. śląskiego.

Na trasie od Kruszyny do początku obwodnicy Częstochowy do końca roku ma być dostępna druga jezdnia wraz z drugim wiaduktem nad linią kolejową w pobliżu węzła Częstochowa Północ. Najpierw kierowcy pojadą trzema pasami w kierunku Łodzi, a krótko później także w stronę Częstochowy.

– Jeszcze w tym roku kierowcy na A1 pomiędzy Tuszynem i obwodnicą Częstochowy zyskają łącznie blisko 56 kilometrów dwujezdniowej trasy, o trzech pasach ruchu w każdym kierunku – przekazała GDDKiA.
Jak dobrze pójdzie, to także przed końcem roku zostanie oddany pierwszy fragment drugiej jezdni na odcinku Piotrków Trybunalski – Kamieńsk. Ma to być 5 km zachodniej jezdni od węzła Piotrków Trybunalski Południe w kierunku Częstochowy.

Na pozostałe 19 km odcinka Piotrków Trybunalski – Kamieńsk poczekamy jeszcze do III kwartału przyszłego roku. Wtedy podróż od okolic Gdańska do granicy z Czechami zajmie ok. 5 godzin – wylicza GDDKiA.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony