Partner serwisu

Dwiema jezdniami na S19 Janów – Lasy Janowskie

ep. 15.06.2021

Dwiema jezdniami na S19 Janów – Lasy Janowskie
fot. GDDKiA
Dwie jezdnie drogi ekspresowej S19 na trasie Janów Lubelski – Lasy Janowskie są już dostępne dla kierowców. Na razie na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu.
Ruch odbywa się po jezdniach głównych wybudowanej drogi ekspresowej S19, a kierowcy mogą korzystać z dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Od strony Rzeszowa na S19 można wjechać przez węzeł drogowy Lasy Janowskie, natomiast od strony Lublina przez tymczasowy objazd łączący istniejącą drogę krajową nr 19 z nowo wybudowanym odcinkiem drogi ekspresowej.

Na trasie cały czas trwają prace budowlane, dlatego obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h. Wykonawca inwestycji – konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe – dzięki przełożeniu ruchu będzie mógł zrealizować prace związane z przebudową starej dziewiętnastki.

To odcinek przyszłej trasy Via Carpatia przy granicy z województwem podkarpackim. Odcinek liczy nieco ponad 8 km. W ramach kontraktu powstanie węzeł Lasy Janowskie, na którym droga ekspresowa połączy się z istniejącą drogą krajową nr 19 oraz z drogą gminną relacji Łążek Garncarski – Łążek Ordynacki.

Wykonawca miał także za zadanie wykonać 12 obiektów inżynierskich, w tym mosty, wiadukty i przejścia dla zwierząt.

Kontrakt z wykonawcą został zawarty w październiku 2017 roku. Jego zaawansowanie wynosi powyżej 90 proc.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polskie drogi w budowie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony