Partnerzy serwisu:

Dwiema jezdniami po A6 koło Szczecina

inf.pras./red. 23.06.2021

Dwiema jezdniami po A6 koło Szczecina
fot. GDDKiA
Od dziś na przebudowywanym węźle Szczecin Kijewo kierowcy jeżdżą dwiema jezdniami, na których mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu. Tak będzie do końca wakacji.
Od wiosny, czyli rozpoczęcia obecnego etapu robót ruch odbywał się jedną jezdnią po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, co powodowało zatory na długości nawet 10 km. Na czas gdy ruch w tym miejscu będzie wzmożony z uwagi na sezon letni będę dostępne dwie jezdnie. Takie rozwiązanie było przewidziane w kontraktach drogowych.

Kierowców obowiązuje jednak ograniczenie prędkości, gdyż w tym miejscu nadal jest plac budowy.

– Wprowadzenie ruchu dwiema jezdniami A6 na wakacje wymagało odpowiedniego zaplanowania prac. Kluczowa była tu przebudowa jezdni autostrady ze starą, poniemiecką nawierzchnią betonową. Nawierzchnia jezdni w stronę Świnoujścia/Gdańska została już przebudowana – informuje inwestor.

Po wakacjach ponownie zostanie wprowadzony ruchu jedną jezdnią. Trzeba wykonać pozostałe prace na węźle, w tym przebudować jezdnię A6 w stronę Kołbaskowa. Zakończenie prac planowane jest w połowie przyszłego roku.

Węzeł Szczecin Kijewo stanowi połączenie autostrady A6 z DK10. Jest to również główny węzeł łączący Szczecin z siecią autostrad i dróg ekspresowych. Węzeł został wybudowany w latach 30. ubiegłego wieku, a następnie rozbudowany w latach 70-80. 

Po przebudowie węzeł będzie miał nowe, szersze wiadukty, pod którymi będzie miejsce nie tylko na dwie jezdnie autostrady, dzięki którym poprawi się płynność przejazdu przez węzeł, ale także na nowe jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. W rejonie węzła starą, betonową nawierzchnię autostrady zastąpi nowa nawierzchnia bitumiczna. Nowe łącznice będą miały łagodniejsze łuki oraz pasy włączeń i wyłączeń, których dotychczas brakowało. W efekcie powstanie większy węzeł drogowy, który zapewni zarówno znaczącą poprawę płynności, jak i bezpieczeństwa ruchu drogowego.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony