Partnerzy serwisu:

Dwóch chętnych, by pobierać opłaty na autostradowych bramkach

Elżbieta Pałys 07.08.2018

Dwóch chętnych, by pobierać opłaty na autostradowych bramkach
fot. GDDKiA
Kapsch Road Services w konsorcjum z Egis Project Polska oraz Intertoll Construction złożyli oferty w przetargu dotyczącym świadczenia usługi manualnego poboru opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrad będącymi w zarządzie GDDKiA.
Przetarg ogłosił Główny Inspektorat Transportu Drogowego, który ma od 3 listopada br. odpowiadać za pobór opłat drogowych, w tym za pobór manualny na tzw. bramkach autostradowych.

Chodzi o dwa odcinki: A2 Konin – Stryków (cześć I zamówienia) oraz A4 Wrocław – Sośnica (cz. II zamówienia).

Inspekcja przewidziała na realizację zadania 133 mln 210 tys. zł. W tym na część I zamówienia 55 mln 670 tys. zł, a na część II 77 mln 540 tys. dodatkowo zarezerwowała 760 tys. zł na usługę objętą prawem opcji (chodzi o możliwość zlecenia świadczenia usługi wsparcia następczego wykonawcy, zamawiającego lub podmiotu trzeciego wskazanego przez zamawiającego i na jego pisemne żądanie, po zakończeniu świadczenia objętej zamówieniem). Świadczenie to może być zlecone na okres od 1 do 6 miesięcy.

Konsorcjum Kapsch Road Services i Egis zaproponowało świadczenie usługi na odcinku A2 między Koninem a Strykowem za kwotę 77 mln 285 tys. zł, a na odcinku A4 za 125 mln 701 tys. zł.

Drugi oferent – Intertoll Construction – złożył swoją propozycję tylko dla części I zamówienia (obejmującej odcinek A2). Wycenił usługę na 54 mln 651 tys. zł.

Zadaniem wykonawcy, który ma być wybrany w tym przetargu będzie, oprócz świadczenia usługi manualnego poboru opłaty za przejazd pojazdów lekkich, także usługi utrzymania MSPO na odpowiednich odcinkach.

Usługa ma być świadczona od 3 listopada 2018 roku do 30 listopada 2021 roku.

Obecnie usługi te świadczy ten sam wykonawca, który zajmuje się obsługą systemu viaTOLL – firma Kapsch Telematic Services. Umowa z wykonawcą wygasa z dniem 2 listopada tego roku, a zarządzanie systemem przejmuje GITD. Obecnie trwa przetarg na doradztwo przy przejmowaniu systemu. GITD otrzymała w tym postępowaniu jedna ofertę złożoną przez konsorcjum z Węgier. Jeszcze nie dokonała rozstrzygnięcia przetargu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony