Partnerzy serwisu:

Dworce systemowe powstają w Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich

Michał Szymajda 04.05.2015

Dworce systemowe powstają w Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich
budowa dworcafot. PKP SA
W Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich trwają prace związane z budową innowacyjnych dworców systemowych. Wkrótce roboty rozpoczną się także w Ciechanowie. PKP SA podpisały już umowę z nowym wykonawcą inwestycji w tej lokalizacji.
Innowacyjne dworce systemowe to pilotażowy projekt PKP SA, który zakłada wyburzenie dotychczasowych obiektów i postawienie w ich miejscu nowych, mniejszych i ekologicznych dworców. Budynki będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone w rozwiązania zmniejszające koszty eksploatacji.

– Innowacyjne dworce systemowe to nasz autorski projekt. Obecnie inwestycją objęte są cztery lokalizacje, niedawno podjęliśmy również decyzję o budowie IDS w Oświęcimiu. Jeśli ten typ dworców sprawdzi się pod względem funkcjonalnym i ekonomicznym, to podobne obiekty powstaną w innych miejscowościach – mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP S.A.

W Mławie trwają obecnie prace związane z murowaniem ścian zewnętrznych oraz wylewaniem stropów wiaty nowego dworca. Wkrótce wykonawca rozpocznie prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu.

Postawiono już wiatę dla nowego dworca i konstrukcję budynku w Nasielsku. Obecnie wykonywane są ściany działowe obiektu. Trwają również prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół dworca. Wykonana została już część parkingu, który ma powstać przed dworcem.

Trwają prace murarskie przy ścianach dworca Strzelce Krajeńskie Wschód oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. Niebawem wykonawca rozpocznie również prace związane z budową wiaty dla nowego budynku.

Na początku tygodnia PKP SA podpisały umowę z wykonawcą, który wybuduje dworzec systemowy w Ciechanowie. Inwestycję zrealizuje, podobnie jak w przypadku Mławy i Nasielska, Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane SA. Przekazanie placu budowy nastąpi na początku przyszłego miesiąca. Jeszcze w maju wykonawca zorganizuje dla podróżnych dworzec tymczasowy i rozpocznie prace związane z rozbiórką dotychczasowego obiektu.

Dworce systemowe w Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich zostaną oddane do użytku w III kwartale br.

Więcej zdjęć nowych dworców w serwisie Rynek Kolejowy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony