Partnerzy serwisu:

Dworzec Łódź Kaliska zostanie odświeżony

Witold Urbanowicz 30.06.2015

Dworzec Łódź Kaliska zostanie odświeżony
fot. Kasper Fiszer
Jeszcze w tym roku zostanie przeprowadzony remont dworca Łódź Kaliska. Zakres prac obejmuje m.in. odświeżenie elewacji i naprawę dachu. W tej chwili toczy się przetarg na wykonawcę prac.
PKP SA prowadzą właśnie przetarg na remont budynku dworca Łódź Kaliska. – Prace na dworcu obejmą naprawę dachu, malowanie elewacji oraz remont pawilonu handlowego. Planowane roboty poprawią wygląd obiektu i otoczenie wokół niego – mówi Aleksander Dąbek z biura prasowego PKP SA. W zakres prac wchodzą m.in. remont elewacji frontowej, malowanie parapetów i zadaszeń, naprawę pokrycia dachu, wymianę szyb i malowanie konstrukcji stalowych. W środku hali dworcowej słupy zostaną wyczyszczone.

Firmy zainteresowane postępowaniem mogą składać oferty do 8 lipca br. – Przewidujemy, że prace remontowe będą realizowane w III kwartale br. – mówi Dąbek. Funkcjonowanie dworca nie zostanie ograniczone. – Nie przewidujemy żadnych utrudnień w tym zakresie – zapewnia Aleksandra Dąbek.

Obecny dworzec Łódź Kaliska został wybudowany na przełomie lat 80. i 90. XX w., zastępując historyczny obiekt z czasów carskich. Nowy budynek nie budzi jednak entuzjazmu łodzian i przyjezdnych. Do dziś straszy też niedokończona część obiektu, z zarośniętymi wiaduktem i peronami. Odbija się to też na funkcjonalności – przejście podziemne w kierunku pętli autobusowej nigdy nie zostało skończone i pasażerowie muszą nadkładać drogi.

O planach dworcowych PKP SA w nowej perspektywie unijnej przeczytaj na portalu Monitor.

 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony