Partnerzy serwisu:

Dworzec Piła Główna już po remoncie

Edyta Wsół 27.10.2015

Dworzec Piła Główna już po remoncie
fot. www.pila.pl
Zakończyła się przebudowa zabytkowego dworca Piła Główna. Od dziś obiekt obsługuje podróżnych. To kolejna inwestycja zrealizowana przez PKP SA w województwie wielkopolskim.
Dworzec Piła Główna przeszedł kompleksową modernizację i spełnia wszystkie wymogi obsługi podróżnych. Do dyspozycji pasażerów jest poczekalnia, dwie kasy biletowe i biletomat. Na terenie dworca działa również kiosk. Część powierzchni budynku została wynajęta przez Urząd Miejski na siedzibę Straży Miejskiej, kawiarnię, restaurację i pomieszczenia miejskie pod działalność non profit.

Dworzec jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z myślą o podróżnych o ograniczonej mobilności zamontowano dwie windy – jedna prowadzi z tunelu do budynku, druga łączy wszystkie kondygnacje budynku. Pojawiły się również ścieżki kierunkowe dla osób niedowidzących i niewidomych, okienko z obniżonym blatem i dostosowana toaleta.

– Modernizacja dworca prowadzona była w ramach największego programu inwestycyjnego realizowanego na kolei od lat. Tylko w tym roku zamierzamy zakończyć kolejnych 25 inwestycji, których łączny koszt wyniesie ok. 337 mln zł netto – mówi Grzegorz Tomaszewski, Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości w PKP SA. – Piła Główna to już drugi, nowoczesny obiekt, który w tym roku PKP SA udostępnia podróżnym w Wielkopolsce. Od marca pasażerowie korzystają także ze zmodernizowanego dworca w Rawiczu. Do końca roku planowane jest również otwarcie dworca w Kaliszu.

Zakres przeprowadzonych prac objął m.in. wymianę posadzek i tynków, malowanie, montaż nowych instalacji, wymianę pokrycia dachu wraz z konstrukcją oraz wykonanie nowych stropów. Zmienił się również teren wokół dworca, zamontowano małą architekturę – kosze i ławki oraz stworzono parking dla samochodów na 70 miejsc. Ze względu na zabytkowy charakter dworca wszystkie prace były prowadzone we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków.

Koszt inwestycji wyniósł 18,5 mln zł netto. Projekt został sfinansowany ze środków własnych PKP SA oraz środków budżetu państwa. Wykonawcą prac była firma SKB Development z Łodzi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony