Partnerzy serwisu:

Dworzec Warszawa Zachodnia na finiszu

Witold Urbanowicz 04.10.2015

Dworzec Warszawa Zachodnia na finiszu
fot. Witold Urbanowicz
Planowo w grudniu pasażerom udostępniony ma zostać nowy dworzec Warszawa Zachodnia. – Ponad 90% prac budowlanych jest zakończonych – mówi Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA. Trwają m.in. roboty wykończeniowe w lokalach usługowych.
Nowy, podziemny dworzec powstaje po stronie Alej Jerozolimskich, gdzie nigdy nie było takiego obiektu. Funkcje dworcowe spełniały dwie kasy w tunelu oraz mały budynek od strony ulicy Tunelowej, czyli w miejscu znacznie mniej uczęszczanym przez mieszkańców.

W nowym obiekcie przewidziano sześć okienek kasowych, miejsca siedzące dla pasażerów, toaletę oraz lokale handlowo-usługowe. Wydzielono powierzchnię pod biletomaty i bankomat. Windy i schody ruchome będą prowadziły na powierzchnię. Przed budynkiem dworca pojawi się ponad 30 stanowisk typu kiss&ride („pocałuj i jedź” – do krótkiego postoju w celu pozostawienia bądź odebrania pasażera). Na terenie dworca przewidziano także specjalne miejsca postojowe dla taksówek.

Budowa zakończyć się ma w tym roku. – Ponad 90% prac budowlanych jest zakończonych. Niedługo rozpoczną się odbiory. W pełni funkcjonalny dworzec w powierzchniami komercyjnymi będzie dostępny w grudniu – zapowiada Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA.

Równocześnie z dworcem prowadzone są prace przy budowie części kompleksu biurowego West Station, w skład którego wchodzą dwa trzynastokondygnacyjne budynki oraz trzypoziomowy parking podziemny. W tej chwili powstaje m.in. biurowiec, w którym siedziby znaleźć mają PKP SA, PKP Informatyka czy PKP Intercity. – Budynek biurowy rośnie do góry i ma być gotowy na koniec przyszłego roku – mówi Bator.


Zapraszamy na V Kongres Kolejowy, który odbędzie się 28 października 2015 roku w Katowicach. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi analiza polskiego rynku kolejowego oraz kwestia przygotowania inwestycji w infrastrukturze kolejowej.Więcej informacji o Kongresie znajdziesz TUTAJ
 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony