Partnerzy serwisu:

Dwustronne spotkania ministrów odpowiedzialnych za transport

inf. pras. 22.02.2018

arrow
arrow
Dwustronne spotkania ministrów odpowiedzialnych za transport
fot. MI
Dwustronne spotkania ministrów odpowiedzialnych za transport
Dwustronne spotkania ministrów odpowiedzialnych za transport
Dwustronne spotkania ministrów odpowiedzialnych za transport
20 lutego 2018 r. na marginesie odbywającego się w Gdańsku XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego minister infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkał się z ministrami ds. transportu Litwy, Czarnogóry oraz Japonii, z którymi rozmawiał o szlakach międzynarodowych oraz współpracy w sektorach infrastruktury, transportu i technologii.
O polsko-litewskich projektach infrastrukturalnych i transporcie

W trakcie spotkania z ministrem transportu i komunikacji Litwy Rokasem Masiulisem ministrowie rozmawiali o wspólnych projektach infrastrukturalnych i transporcie, które są kluczowymi obszarami w polsko-litewskich relacjach dwustronnych, ze szczególnym uwzględnieniem szlaku Via Carpatia.

- Jestem przekonany, że dzięki naszej intensywnej, bardzo dobrej współpracy w regionie Europy Centralnej spójny system transportowy stanie się rzeczywistością i przyczyni się do pełnego wykorzystania potencjału transportowego obu państw i całego naszego regionu. W tym kontekście kluczowe znaczenie odgrywa projekt Via Carpatia, który konsekwentnie realizowany w Polsce i na Litwie – mówił minister Adamczyk.

Podczas spotkania ministrowie uzgodnili także dalszą strategię działań w zakresie negocjowanego obecnie w Brukseli Pakietu Mobilności.

Współpraca Czarnogóry z UE

Minister Adamczyk spotkał się także z ministrem transportu i spraw morskich Czarnogóry Osmanem Nurkovićiem.

- Polsce zależy na tym, by przez stworzenie w pełni zintegrowanej sieci transportowej, dokonało się zbliżenie Bałkanów Zachodnich z systemem transportowym Unii Europejskiej – powiedział minister Adamczyk. – Integralność transportowa Europy nie byłaby pełna bez integracji państw Półwyspu Bałkańskiego, w tym Czarnogóry.

Ministrowie rozmawiali także o perspektywach współpracy w zakresie projektu Via Carpatia.

O innowacyjnych technologiach w transporcie na spotkaniu z wiceministrem Japonii

Minister Adamczyk uczestniczył także w spotkaniu z wiceministrem ziemi, infrastruktury, transportu i turystyki Japonii Masafumi Morim.

- Japonia jest światowym liderem w zastosowaniu innowacyjnych technologii w transporcie. Jestem przekonany, że Polska, która jest zainteresowana wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań transportowych, będzie mogła korzystać z japońskich doświadczeń – powiedział minister Adamczyk.

Polska prowadzi intensywne prace nad wdrażaniem nowoczesnych technologii we wszystkich rodzajach transportu – zwłaszcza w transporcie drogowym. Jest też zainteresowana wdrażaniem nowych technologii związanych z automatyzacją prowadzenia pojazdów. Spotkanie z japońskim wiceministrem było okazją do poznania japońskich doświadczeń w tym zakresie.

XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy

W dniach 20-23 lutego 2018 r. w Gdańsku odbywa się XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy. Polska jest pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej pełniącym rolę organizatora i gospodarza tego wydarzenia, w którym raz na cztery lata bierze udział ok. 1000 osób z całego świata. Podczas kongresu spotykają się eksperci, naukowcy, a także praktycy z firm na co dzień zajmujących się zadaniami związanymi z utrzymaniem dróg zimą.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony