Partnerzy serwisu:

Dymisja w bydgoskiej GDDKiA

Elżbieta Pałys 25.02.2019

Dymisja w bydgoskiej GDDKiA
fot. GDDKiA
Jarosław Gołębiewski został odwołany z funkcji dyrektora oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy. Ogłoszono nabór na to stanowisko.
Do dymisji w bydgoskim oddziale GDDKiA doszło pod koniec ub. Oficjalnych powodów odwołania dyrektora nie wskazano. Wiadomo jedynie, że pełnienie obowiązków szefa jednostki powierzono dotychczasowemu zastępcy dyrektora – Zbigniewowi Szymczakowi.

W ślad za tym pojawiła się informacja o naborze na to stanowisko. GDDKiA szuka osoby z wykształceniem wyższym technicznym, minimum 7-letnim doświadczeniem zawodowym, z czego przynajmniej 3 lata na stanowisku kierowniczym. Oczekuje też, że kandydat będzie miał doświadczenie w przygotowaniu lub realizacji inwestycji drogowych oraz wiedzę w zakresie przepisów – tak dotyczących procesów budowlanych, jak finansów publicznych. Kandydaci muszą też wykazywać m.in. kompetencje kierownicze, w tym „zarządzanie zasobami, zarządzanie personelem, egzekwowanie zobowiązań, świadomość kosztów, myślenie systemowe”.

Dobrze widziane będą posiadanie uprawnień budowlanych, doświadczenie w administracji drogowej czy tez komunikatywna znajomość angielskiego.

Kandydaci mają czas na składanie aplikacji do 7 marca.

Obecnie największym wyzwaniem dla tego oddziału GDDKiA jest budowa drogi ekspresowej S5. Na terenie administrowanym przez oddział w budowie jest ok. 130 km tej trasy. Droga powstaje w podziale na 7 odcinków. Według pierwotnych założeń wszystkie miały być gotowe w 2019 roku. Wykonawcy składali jednak, motywowane różnymi powodami, roszczenia terminowe.

Już pod koniec roku wiadomo było, że co najmniej dwa fragmenty będą skończone dopiero w 2020 (chodziło o Tryszczyn – Białe Błota) oraz część odcinka Aleksandrowo – Tryszczyn, gdzie inwestycję drogową trzeba skoordynować z kolejową).

Ostatnio w mediach jest głośno o roszczeniach finansowych wykonawcy, który realizuje aż trzy odcinki piątki w kujawsko-pomorskim – chodzi o firmę Impresa Pizzarotti. Z tymi problemami będzie się musiał zmierzyć już nowy dyrektor.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony