Partnerzy serwisu:

Dyrektor łódzkiej GDDKiA odwołany

Elżbieta Pałys 10.06.2019

Dyrektor łódzkiej GDDKiA odwołany
fot. GDDKiA
Maciej Tomaszewski nie jest już dyrektorem łódzkiego oddziału GDDKiA. Funkcję szefa oddziału pełni teraz Paweł Ścieranka.
Dotychczasowy dyrektor łódzkiej GDDKiA został odwołany. Jak się dowiedzieliśmy w oddziale, obecnie przebywa na urlopie. Jego obowiązki przejął Paweł Ścieranka.

Maciej Tomaszewski kierował oddziałem od lutego 2016 r. kiedy to zastąpił Iwonę Zatorską-Sytyk.

Obecnie najważniejszymi inwestycjami łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji jest budowa ostatnich odcinków autostrady A1 oraz realizacja drogi S14, czyli zachodniej obwodnicy Łodzi.

Autostrada A1 jest już w rękach wykonawców. Na terenie województwa łódzkiego zaplanowano 4 odcinki realizacyjne: odc. A Tuszyn (bez węzła) – Bełchatów (z węzłem) powierzono konsorcjum Budimex i Strabag, odc. B Kamieńsk – Bełchatów Mirbudowi, odc. C Kamieńsk – Radomsko realizują Budimex ze Strabagiem, a odc. D Radomsko – gr. woj. łódzkiego/śląskiego Intercor.

W przypadku jednego z odcinków (odc. B) konieczne było powtórzenie przetargu, gdyż ze względu na czas jaki upłynął między otwarciem ofert a rozstrzygnięciem żaden z wykonawców nie zdecydował się na podpisanie umowy. W drugim postępowaniu oferty zawierały już wyższe ceny. Umowa warta 857 mln zł została podpisana w kwietniu tego roku (to cena bliska maksymalnej ofercie z pierwszego postępowania – wynosiła ona 859,6 mln zł; oferta najtańsza miała cenę 650 mln zł).

Obecnie na decyzję czeka jeszcze jeden z odcinków S14 – pomiędzy węzłami Łódź Teofilów a miejscowością Słowik. Sytuacja w poprzednim postępowaniu była podobna jak na A1 – wykonawcy nie zdecydowali się na podpisanie umowy. W powtórzonym przetargu najtańsza oferta – złożona przez chińską firmę Stecol Corporation – jest o ok. 54 mln zł droższa od budżetu inwestora.

Na razie nie wiemy, czy inwestor zdecyduje się dopłacić, czy też przetarg będzie unieważniony. Z tym będzie się mierzył nowy szef oddziału.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony