Partner serwisu

Dywity rozbudowują drogę z myślą o przyszłej obwodnicy

Przemysław Farsewicz 06.01.2023

arrow
arrow
Dywity rozbudowują drogę z myślą o przyszłej obwodnicy
fot. GDDKiA
Dywity rozbudowują drogę z myślą o przyszłej obwodnicy
Dywity rozbudowują drogę z myślą o przyszłej obwodnicy
Gmina pod Olsztynem, która w ramach rządowego programu stu obwodnic zyska własne obejście, przygotowuje się do rozbudowy drogi z łączącej Rozgity ze Spręcowem. Przebudowana droga będzie stanowiła jeden z dojazdów do pobliskiego węzła drogowego. Dywity na ten cel wydadzą prawie 10 mln zł.
Miasto podpisało umowę z wykonawcą Colas na rozbudowę drogi gminnej Rozgity – Spręcowo z budową ścieżki pieszo-rowerowej. Realizacja inwestycji odbywać się będzie w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Co więcej, inwestycja wpisuje się w przyszłą budowę północnej obwodnicy Olsztyna wraz z budową obejścia dla gminy Dywity. Droga będzie stanowiła dojazd do przyszłego traktu.


https://www.google.com/maps/@53.8769397,20.4425905,3a,75y,70.58h,88.12t/data=!3m6!1e1!3m4!1sgPoWMytg5F7gGAmB2_lwSA!2e0!7i13312!8i6656
– Cieszę się, że kolejna z miejscowości w gminie Dywity, czyli sołectwo Rozgity uzyska wreszcie asfaltowy dojazd do miejscowości. Takie jest moje założenie, żeby do każdej miejscowości była choć jedna, równa droga asfaltowa – mówi wójt Daniel Zadworny.

Zakres inwestycji przewiduje budowę drogi asfaltowej o długości około 2,3 km od skrzyżowania w Rozgitach do miejscowości Spręcowo (skrzyżowanie w kierunku szkoły). Droga na całej długości będzie odwodniona powierzchniowo do rowów i zbiorników. Oprócz tego na całej długości odcinka powstanie ścieżka pieszo-rowerowa (będzie biegła prawą stroną patrząc od strony Spręcowa), a w rejonie skrzyżowania do szkoły w Spręcowie powstanie wyniesione przejście dla pieszych. Wybudowany zostanie też kanał technologiczny.

Koszt rozbudowy drogi z Rozgit do Spręcowa wyniesie ponad 9,6 mln zł z czego Gmina pozyskała 4 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych, a pozostała część to wkład z budżetu Gminy i środki Sołectwa Rozgity. Inwestycja realizowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj" ma być wykonana w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy, czyli do końca października 2024 roku.

Rozbudowa drogi z Rozgit do Spręcowa ma zdaniem gminy przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności dla przyszłych inwestorów do inwestowania w gminie. Nieopodal nowej drogi będzie również węzeł planowanej obwodnicy Dywit, którą planuje GDDKiA.

Przypomnijmy, że planowana jest budowa północnej obwodnicy Olsztyna oraz Dywit, której początek miałby miejsce na DK51 w okolicy Spręcowa, a koniec włączałby się do istniejącej obwodnicy Olsztyna po stronie wschodniej lub zachodniej.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony