Partner serwisu

PKP Cargo uruchomiło stałe połączenie kontenerowe do Turcji

inf. pras 06.10.2021

PKP Cargo uruchomiło stałe połączenie kontenerowe do Turcji
For. PKP Cargo Connect
Spółka PKP Cargo Connec twraz z turecką spółką Logitrans Logistics ( Logistrans Lojistik) uruchomiły intermodalne połączenia operatorskie na trasie Polska-Turcja.
Jak czytamy w komunikacie. połączenia operatorskie z Polski do Turcji uruchomione zostały we współpracy z tureckim Logistrans Logistics. Kursują z terminala kontenerowego w Gliwicach do terminala Halkali znajdującego się w europejskiej części Stambułu. Pierwszy pociąg dotarł do Turcji 30 września, a już 1 października skład odjechał do Polski załadowany towarami tureckimi.

Połączenie pomiędzy Polską a Turcją realizowane jest w ramach sieci intermodalnej spółki PKP Cargo Connect z grupy PKP Cargo. Zgodnie z rozkładem pociągi operatorskie na tej trasie będą kursować w każdy piątek, a każdy skład będzie przewoził 36 nietypowych kontenerów 45 stopowych. Przewidywany czas dostawy ładunku wynosi 6 dni. Poza transportem kolejowym i przeładunkami możliwe jest zapewnienie przewozu ciężarówkami zarówno od nadawców na terminal, jak i z terminala do ostatecznych odbiorców - zapewnia spółka.

- W odpowiedzi na niespotykany dotąd wzrost popytu na usługi transportowe i logistyczne w ramach globalnych łańcuchów dostaw, PKP Cargo Connect stara się zapewnić obecnym i potencjalnym klientom wygodne i zrównoważone rozwiązania – mówi Ivan Ružbacký, członek zarządu spółki cytowany w komunikacie dodając, że Turcja jest ważnym producentem i dostawcą dóbr na rynki Europy Środkowej. - Kolejnym etapem rozszerzania naszego potencjału kolejowego będzie rozwój na rynku południowoeuropejskim –dodaje Ružbacký.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony