Partner serwisu

Dziewięciu chętnych do budowy S10 Emilianowo – Solec

Elżbieta Pałys 08.11.2021

Dziewięciu chętnych do budowy S10 Emilianowo – Solec
fot. Google Maps
GDDKiA ma już oferty dotyczące projektu i budowy drogi ekspresowej S10 na odcinku między Emilianowem i Solcem. Spośród 9 ofert, najtańszą złożył Budimex. Na każdej z propozycji inwestor może sporo zaoszczędzić w stosunku do kosztów, które zakładał.
Mowa o fragmencie (jednym z czterech) drogi pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem liczącym 8,64 km. GDDKiA na projekt i budowę przygotowała budżet wynoszący 424,475 mln zł. Wszystkie propozycje z dużym zapasem mieszczą siew tej kwocie.

Najtaniej prace wycenił Budimex – 233,587 mln zł. Kolejne propozycje to: Polaqua – 239,835 mln zł, Kobylarnia i Mirbud – 253,439 mln zł, Porr- 265,052 mln zł, Strabag – 271,750 mln zł, PTU Intercor – 297,660 mln zł, Mota i Masfalt – 297,928 mln zł i konsorcjum NDI oraz Sine Midas Stroy – 303,939 mln zł. Najdroższą ofertę złożyło konsorcjum Aldesy – jest warta 309,600 mln zł.

Ten odcinek drogi ma się rozpocząć na wschód od planowanego węzła Emilianowo i prowadzić w kierunku Torunia do Solca Kujawskiego. Zakończy się przed planowanym węzłem Solec.

Zadaniem wykonawcy, oprócz trasy głównej, będzie budowa Obwodu Utrzymania Drogi oraz nowego węzła Makowiska. Trasa połączy Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny z Solcem Kujawskim.

Cała trasa ekspresowa S10 między Toruniem i Bydgoszczą składa się z czterech odcinków realizacyjnych. Był pomysł, by realizować ją w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, ale w czerwcu ub. roku rząd ogłosił że odstępuje od swoich wcześniejszych planów i będzie realizować drogę za pieniądze z budżetu państwa.

Wcześniej poznaliśmy już oferty na odcinki od węzła Bydgoszcz Południe do Emilianowa, od Solca do węzła Toruń Zachód oraz na trasę między węzłami Toruń Zachód – Toruń – Południe.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony