Partnerzy serwisu:

Dziewięć ofert na projektowanie S74 Łagów – Jałowęsy

Elżbieta Pałys 27.11.2018

Dziewięć ofert na projektowanie S74 Łagów – Jałowęsy
fot. Yayek, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach otworzyła oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla drogi S74 Łagów – Jałowęsy. Wszystkie oferty przekroczyły budżet.
Chodzi o wykonanie opracowań projektowych w stadium koncepcji programowej. Dla odcinka Łagów – Jałowęsy (w pobliżu Opatowa) opracowania te chce wykonać 9 oferentów. Wszyscy jednak wycenili prace drożej niż planował inwestor.

Propozycję z najniższą ceną złożyły Mosty Katowice. Jest ona warta 3,824 mln zł. Budżet zamawiającego to 1,790 mln zł. Najdroższa spośród ofert została wyceniona na 8,362 mln zł. Tę propozycję przedłożyła firma JPL Project z Warszawy.

Jeśli mimo przekroczenia budżetu dojdzie do zawarcia umowy, wykonawca będzie miał 18 miesięcy na wykonanie potrzebnych opracowań.Wyświetl większą mapę

Odcinek Łagów – Jałowęsy liczy 14,km długości. Docelowo droga ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu (docelowo będą to trzy pasy). Na trasie jest planowany jeden węzeł drogowy – Baćkowice.

Wczoraj kielecka GDDKiA otworzyła oferty w dwóch innych przetargach dotyczących opracowań projektowych dla S74: Przełom/Mniów – Kielce oraz Cedzyna – Łagów. Także i tam wszystkie oferty przekroczyły planowane budżety.

W październiku udało się natomiast podpisać umowę na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka S74 na odcinku granica województwa łódzkiego i świętokrzyskiego – Przełom/Mniów. Zadanie wykona konsorcjum na czele z firmą S.T.I. Polska.

Z kolei rzeszowski oddział GDDKiA prowadzi obecnie przetarg na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla odcinka S74 od Opatowa do Niska na Podkarpaciu.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony