Partnerzy serwisu:

Dziś kierowcy pojadą przez nowe rondo na budowanej S7 koło Skarżyska

ep. 31.08.2018

Dziś kierowcy pojadą przez nowe rondo na budowanej S7 koło Skarżyska
fot. GDDKiA
Na dzisiejsze popołudnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach zapowiedziała wpuszczenie ruchu na pierwsze docelowe rondo w ramach budowanej drogi ekspresowej S7 między granicą województwa świętokrzyskiego a węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku Kamiennej.
Rondo powstało na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z ulicą Paryską w Skarżysku Kamiennej i znajduje się w obrębie budowanego węzła Skarżysko-Zachód. Jak informuje GDDKiA, docelowo po śladzie istniejącego odcinka drogi nr 7 w tym miejscu przebiegać będzie jedna z dróg dojazdowych.Wyświetl większą mapę

Dziś ruch na drodze nr 7 zostanie przełożony z ronda tymczasowego na rondo docelowe, na którym ułożona została warstwa wiążąca nawierzchni. Otwarty zostanie także wlot ulicy Paryskiej do ronda docelowego od strony miasta. – Zmiana organizacji ruchu pozwoli wykonawcy na wykonanie robót przy obiekcie mostowym w ciągu drogi ekspresowej S7 nad ulicą Paryską oraz prac w obrębie węzła Skarżysko-Zachód – informuje GDDKiA.

Budowany w tym miejscu odcinek drogi ekspresowej S7 o długości 7,6 km połączy wybudowany w 2017 fragment drogi ekspresowej S7 od Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego z istniejącym węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kamiennej.

Zadanie jest realizowane przez Budimex. Inwestycja ma się zakończyć w roku 2020. Po jej zrealizowaniu droga ekspresowa S7 na całym odcinku w województwie świętokrzyskim, tj. na blisko 100 km, będzie miała parametry trasy ekspresowej.

Nowa droga budowana jest po nowym śladzie na zachód od istniejącej trasy. Powstaje jako dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu i rezerwą na trzeci pas.

Na jej przebiegu powstaną dwa węzły drogowe: Skarżysko Kamienna Północ, Skarżysko Kamienna Zachód. Wykonawca ma do wykonania 2 mosty, 6 wiaduktów drogowych, 2 przejścia dla zwierząt średnich i 5 przejść dla zwierząt małych.

Wartość robót budowlanych to 259,8 mln zł.

Kontrakt na to zadanie został podpisany w październiku 2017 roku. To najpóźniej rozpoczynany odcinek siódemki w województwie świętokrzyskim. Wcześniejsze rozpoczęcie prac uniemożliwiały sprawy środowiskowe – zaplanowany przebieg drogi budził protesty organizacji ekologicznych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony