Partner serwisu

Ekspert ZDG TOR: Tusk powinien przyznać, że GDDKiA jest winna problemom branży budowlanej

Rynek Infrastruktury 17.06.2014

Ekspert ZDG TOR: Tusk powinien przyznać, że GDDKiA jest winna problemom branży budowlanej
Jacek Osiński, ekspert ZDG TOR fot. Włodzimierz Włoch
Premier Donald Tusk przyznał w poniedziałek, że opóźnienie budowy terminalu LNG w Świnoujściu powstało z winy inwestora. Jacek Osiński, ekspert ds. infrastruktury drogowej w ZDG TOR zastanawia się, czy takie słowa padną kiedykolwiek w stosunku do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, której niektóre działania przyczyniają się do problemów obecnych w branży budowlanej.

– Główny wykonawca gazoportu w Świnoujściu nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia przy jego budowie – oświadczył w poniedziałek premier Donald Tusk, który przyznał, że wina leży po stronie inwestora. Ujawnił, że główny wykonawca skarżył się na zbyt rygorystyczne procedury kontrolne nadzoru budowlanego, co spowolniło inwestycję.

Tusk mówił, że generalny wykonawca inwestycji związanej z terminalem LNG kilkukrotnie skarżył się na zbyt rygorystyczne procedury kontrolne nadzoru budowlanego, co spowalniało inwestycję. – Należy uznać za obiecujące zaangażowanie się Pana Premiera w obronę wykonawcy budowlanego przed niekompetencją w działaniach publicznego inwestora – mówi Jacek Osiński.

– Miejmy nadzieję, iż podobne zaangażowanie wykaże wkrótce premier w stosunku do kompetencji innego publicznego inwestora, jakim jest GDDKiA, która to swoimi działaniami doprowadziła do bankructw wśród bardzo wielu wykonawców oraz pozwów sądowych z roszczeniami w stosunku do Skarbu Państwa na kwoty kilkakrotnie przekraczające całą wartość inwestycji gazoportu, tj. około 10 mld zł – komentuje ekspert.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Kryzys w budownictwie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony