Partnerzy serwisu:

Ekspresówka Toruń – Bydgoszcz krok bliżej. Jest decyzja środowiskowa

ep. 25.02.2020

Ekspresówka Toruń – Bydgoszcz krok bliżej. Jest decyzja środowiskowa
Fot. Google Maps
To ważny krok do realizacji ekspresowego połączenia drogowego między najważniejszymi miastami województwa kujawsko-pomorskiego. Wydana została decyzja środowiskowa dla S10 z Bydgoszczy do Torunia. Trasa ma powstać w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Wiadomo, że planowana trasa ma mieć ok. 50 km długości. Na całym przebiegu planowana jest w przekroju dwie jezdnie po dwa pasy ruchu (z rezerwą pod trzeci pas). Ma się zaczynać na węźle Bydgoszcz Południe. Na początkowym przebiegu będzie poprowadzona po śladzie drogi krajowej nr 10. W pobliżu Solca Kujawskiego odbije na południe i pobiegnie do istniejącej S10 obwodnicy Torunia. Tu, jak podaje GDDKiA, planowana jest dobudowa drugiej jezdni z niezbędnymi korektami drogi istniejącej. Droga zakończy się na węźle Toruń Południe na A1.

 

Częścią zadania ma być także rozbudowa drogi krajowej nr 25 w rejonie miejscowości Brzoza.

Wniosek o decyzję środowiskową był złożony w ostatnim dniu stycznia ub. roku. Dokumentację na potrzeby tej decyzji przygotowały Mosty Katowice.

S10 Toruń – Bydgoszcz jest jednym z tych przedsięwzięć, które są planowane do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Według wcześniejszych założeń, z prywatnym partnerem zawarta ma być umowa na okres 30 lat. Podmiot prywatny byłby odpowiedzialny za zaprojektowanie oraz wybudowanie drogi. Będzie także odpowiedzialny za zapewnienie środków finansowych na realizację inwestycji a później za jej dostępność i utrzymanie.

Formą wynagrodzenie dla partnera po stronie prywatnej ma być opłata za dostępność.

Poza S10 Toruń – Bydgoszcz w formule PPP mają być także realizowane trzy odcinki S6: obwodnica Metropolii Trójmiejskiej, Koszalin – Bożepole Wielkie oraz zachodnia obwodnica Szczecina.

Niedawno GDDKiA ogłosiła przetarg na doradztwo o charakterze ekonomiczno-finansowym dla drogowych projektów PPP.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony