Partnerzy serwisu:

El. Ostrołęka: Opóźnia się postępowanie przetargowe

Emilia Derewienko 15.02.2017

El. Ostrołęka: Opóźnia się postępowanie przetargowe
fot. Energa Ostrołęka
Termin składania ofert na budowę elektrowni w Ostrołęce został wyznaczony na 20 lutego, jednak, jak wynika z aktualizacji na stronie obiektu, datę końcową przesunięto na 10 marca.
Spółka Energa Elektrownie Ostrołęka otworzyła postępowanie przetargowe na realizację Elektrowni Ostrołęka w połowie grudnia ubiegłego roku. Energa wyznaczyła wtedy termin na składanie ofert do 20 lutego. Teraz, jak informuje Biznes Alert, termin ten został przesunięty na 10 marca.

Zamówienie polega na realizacji kompletnej elektrowni z jednym kondensacyjnym blokiem energetycznym, o mocy elektrycznej ok. 1000 MW brutto, o sprawności netto co najmniej 45 %, pracującym na parametrach nadkrytycznych pary. Blok będzie wyposażony w przepływowy kocioł pyłowy, opalany węglem kamiennym, układ chłodzenia z chłodnią kominową, kompletny układ oczyszczania spalin z instalacją odsiarczania spalin metodą mokrą wapienno-gipsową spełniający standardy emisji na dzień przekazania bloku do eksploatacji.

Elektrownia będzie wykorzystywała istniejące w Energa Elektrownie Ostrołęka ujęcie wody i będzie zlokalizowana na niezagospodarowanym terenie na obszarach gminy Rzekuń (grunty wsi Ławy) oraz miasta Ostrołęka.

Projekt będzie realizowany w formule „pod klucz”, obejmującej m.in. zaprojektowanie, przygotowanie dokumentacji do zmiany pozwolenia na budowę i uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę, dostawy, roboty budowlane, montaż; ruch próbny, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, przekazanie do eksploatacji, szkolenie personelu, serwis w okresie gwarancyjnym, a także wykonanie niezbędnego przygotowania terenu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony