Partnerzy serwisu:

Elbląg: Wiadukt łączący Zatorze z centrum miasta otwarty

Leonard Dolecki 09.10.2018

Elbląg: Wiadukt łączący Zatorze z centrum miasta otwarty
fot. elbląg.eu
6 października br. w Elblągu otwarty został długo oczekiwany wiadukt nad torami, łączący dzielnicę Zatorze z centrum miasta. Jego budowa pochłonęła 35 mln zł. Inwestycja była realizowana przez firmę MTM z Gdyni.
Projekt dotyczył budowy wiaduktu drogowego nad linią kolejową w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej. Znajduje się on nieopodal stacji dworca w Elblągu. Dodatkowo, wykonawca był zobowiązany do budowy dróg dojazdowych dla obiektu inżynierskiego oraz przebudowy kanalizacji deszczowej w ciągu Alei Grunwaldzkiej na odcinku od ulicy Lotniczej do rzeki Kumieli.

Całe przedsięwzięcie było realizowane w ramach projektu „Poprawa powiązania dzielnicy Zatorze z centrum miasta poprzez budowę wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej wraz z drogami dojazdowymi i dostosowaniem istniejących elementów sieci drogowej”.

– Miałem ten zaszczyt i przyjemność, że uczestniczyłem w tworzeniu pierwszej strategii rozwoju Elbląga. To był rok 1996 i wtedy właśnie wpisano konieczność połączenia Zatorza z miastem wiaduktem. To był jeden z priorytetów, który właśnie dzisiaj stał się faktem. Oddajemy do użytku obiekt, który bezproblemowo będzie łączył Zatorze z miastem. Jak to jest ważne wiedzą szczególnie mieszkańcy Zatorza oraz służby ratunkowe. Jest to bardzo mocne włączenie Zatorza w naszą miejską tkankę. Przestaje to być dzielnica peryferyjna. Wiadukt otworzy tę dzielnicę na dalsze inwestycje, są firmy chętne budować tu mieszkania, powstanie nowa Komenda Miejska Policji – mówił podczas uroczystego otwarcia wiaduktu Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

View Larger Map

Inwestycja otrzymała 12 mln zł unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020. Całkowity koszt inwestycji na budowę wiaduktu nad linią kolejową, budowę dróg dojazdowych do wiaduktu oraz przebudowę kanalizacji deszczowej to prawie 35 mln złotych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony