Partnerzy serwisu:

Elektromobilność. Coraz więcej ładowarek zasilanych odnawialnymi źródłami

mr 09.07.2020

Elektromobilność. Coraz więcej ładowarek zasilanych odnawialnymi źródłami
fot. GreenWay Polska
Użytkownicy samochodów elektrycznych zwracają uwagę na to, skąd pochodzi energia zasilająca ich pojazdy. Dlatego coraz więcej producentów ładowarek elektrycznych wprowadza stacje zasilane energią pochodzącą z odnawialnych źródeł energii. Jak poinformował GreenWay Polska, w sieci firmy jest już blisko 30 ładowarek z zieloną nalepką. Liczba ma się powiększać, a docelowo we wszystkich ładowarkach GreenWay ma popłynąć zielona energia.
Zielona energia w ładowarkach GreenWay Polska dostępna jest dla kierowców dzięki współpracy z Tauron Sprzedaż. Energia, którą dostarcza Tauron, to produkt EKO Premium posiadający Gwarancję Sprzedaży Energii, potwierdzoną przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). Dzięki temu, mamy pewność, że energia, którą znajdziecie w oznaczonych ładowarkach jest w całości wyprodukowana w źródłach ekologicznych, w określonym czasie i z zachowaniem ustalonych procedur.

Docelowo we wszystkich ładowarkach GreenWay popłynie certyfikowana energia ze źródeł odnawialnych wytwarzana przede wszystkim w Małych Elektrowniach Wodnych (MEW). Zmiana ta odbywa się stopniowo i rozpoczęła się od ładowarek podłączonych do Tauron Dystrybucja.

Jak poinformował również GreenWay, od 1 lutego 2020, czyli od rozpoczęcia współpracy z Tauron Sprzedaż, dostarczono zieloną energię, która pozwoliła na przejechanie już prawie 100 tys. kilometrów. Ten rodzaj energii wykorzystywany jest także w słowackiej części sieci GreenWay, gdzie wszystkie stacje ładowania podłączone bezpośrednio do sieci dystrybucyjnej zasilają samochody zieloną energią.

Na początku lipca w Polsce dostępnych mamy 27 punktów, w których kierowcy mogą naładować swoje samochody zieloną energią. Ładowarki zasilane taką formą energii oznaczone są specjalną naklejką z napisem „100% zielona energia”. Ładowarki z energią ze źródeł odnawialnych zlokalizowane są między innymi w takich miastach jak: Warszawa, Wrocław, Opole, Suwałki, Kraków, Katowice, Częstochowa, Łódź, Strzelce Opolskie, Kraśnik, Knurów, Garwolin.

Źródło energii wykorzystywane do ładowania elektryków wpływa na ślad węglowy, czyli całkowitą sumę emisji gazów cieplarnianych wywołanych przez samochody elektryczne. Jak podaje producent ładowarek, że podejmuje starania, aby ślad węglowy był jak najmniejszy, dlatego stawia na ekologiczną energię.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Elektromobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony