Partner serwisu

Emil Wąsacz nie będzie już prezesem Stalexportu

Elżbieta Pałys 28.11.2022

Emil Wąsacz nie będzie już prezesem Stalexportu
fot. google Maps
Szykuje się zmiana w kierownictwie spółki, która zarządza koncesyjnym odcinkiem autostrady A4. Wieloletni prezes Stalexportu – Emil Wąsacz – złożył rezygnację z pełnionej funkcji, którą pełnił od ponad dwóch dekad.
Informację o rezygnacji prezesa podała spółka Stalexport Autostrady. Jak podano w komunikacie, Emil Wąsacz złożył rezygnację ze skutkiem od dnia 28 lutego 2023 roku. Wieloletni prezes zrezygnował także z kierowania spółką Stalexport Autostrada Małopolska. Ta rezygnacja także wejdzie w życie 28 lutego 2023 r.

Spółka Stalexport Autostrady jest koncesjonariuszem autostrady A4 Katowice – Kraków. Emil Wąsacz jest jej prezesem od 2000 roku. Od 2011 roku funkcję tę łączył ze stanowiskiem prezesa spółki Stalexport Autostrada Małopolska, powołanej w celu realizacji zadań związanych z eksploatacją i utrzymaniem autostrady.

Dotychczasowy prezes Stalexportu w przeszłości był także ministrem skarbu – funkcję tę pełnił w latach 1997-2000, w rządzie Jerzego Buzka.

Autostrada Katowice – Kraków jest najstarszym odcinkiem w Polsce zrealizowanym przy współpracy z prywatnym partnerem. Koncesja został zawarta w 1997 roku i obejmuj okres 30 lat eksploatacji. Umowa z rządem wygaśnie w 2027 roku i według zapowiedzi rządzących nie zostanie przedłużona.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony