Partner serwisu

Energopol – Szczecin nagrodzony za wkład w rozwój infrastruktury

Edyta Wsół 08.10.2014

Energopol – Szczecin nagrodzony za wkład w rozwój infrastruktury
fot. Energopol – Szczecin
Energopol – Szczecin, firma budowlana o ponad 60-letniej tradycji, otrzyma nagrodę przyznawaną przez redakcję portalu „RynekInfrastruktury.pl” przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Inicjatywa dla Infrastruktury”. Wyróżnienie zostanie przyznane za dotychczasowe osiągnięcia tej firmy.
Naszym zamierzeniem było uhonorowanie osób i przedsiębiorstw, które zdołały odnieść sukces na polskim rynku budowlanym i tym samym przyczyniły się do rozwoju rodzimej infrastruktury. Energopol – Szczecin jako jedna z nielicznych firm z kapitałem należącym do polskich akcjonariuszy, z sukcesami rywalizuje z największymi światowymi przedsiębiorstwami obecnymi na rynku. Jej ciągły rozwój potwierdza, że umiejętne zarządzanie prowadzi do rozwoju, wzrostu przychodów i utrwalania pozycji rynkowej firmy.

W chwili obecnej firma wykonuje, poza inżynierią portową, w której jest liderem w Polsce, złożone projekty w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnych, dróg i mostów, budowli wielkokubaturowych oraz specjalnego fundamentowania na terytorium Pomorza i całej Polski.

Przykładem umiejętnego dywersyfikowania ryzyk jest śródlądowy hydrotechniczny kontrakt wchodzący w zakres wielkiego projektu „Wrocławski Węzeł Wodny”. Firma realizuje również budowę mostu przez Wisłę w Kamieniu, który połączy województwo mazowieckie i lubelskie.

Wyróżnienia zostaną wręczone 4 listopada podczas uroczystego bankietu, który poprzedzi organizowany w Krakowie Kongres Infrastruktury Polskiej (ten odbędzie się 5 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków).


Do tej pory na naszych łamach zaprezentowaliśmy już kilku zwycięzców. Zachęcamy do lektury:


Budimex:
– Łączna wartość wygranych przez nas ostatnio przetargów to blisko 2,4 mld zł. Daje nam to pierwsze miejsce na liście wykonawców – mówi Dariusz Blocher, prezes Budimeksu. Więcej na ten temat w tekście pt. "KIP 2014: Budimex nagrodzony"


Mirbud:
– Realizacja 60 km autostrady A1 w terminie umownym przy poprawnej współpracy z zamawiającym, pokazuje inwestorom, że można na nas polegać – mówi Jerzy Mirgos, prezes firmy Mirbud. Więcej na ten temat w tekście pt. "KIP 2014: Mirbud i jego prezes wyróżnieni"

Torpol:
Firma jest czołowym podmiotem na rynku budownictwa infrastruktury kolejowej i tramwajowej w Polsce. Działa od 23 lat. Realizuje obecnie największe w Polsce projekty infrastrukturalne na sieci kolejowej: budowę dworca Łódź Fabryczna i modernizację linii E75 Rail Baltica. Więcej na ten temat w tekście pt. "KIP 2014: Torpol nagrodzony przez portal „RynekInfrastruktury.pl”

ZUE:
– Gdy zakładałem ZUE w 1991 roku zatrudniałem jedną osobą, dziś w grupie pracuje 800. Jest to osiągnięcie, z którego jestem najbardziej dumny – mówi prezes ZUE Wiesław Nowak. Więcej na ten temat w tekście pt. "KIP 2014: ZUE i jego prezes wyróżnieni"

Rafał Dutkiewicz
, prezydent Wrocławia: – Modernizując wrocławski układ komunikacyjny dążymy do integracji kolei z naszymi systemami przewozów pasażerskich – mówi prezydent. Więcej na ten temat w tekście pt. "KIP 2014: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wyróżniony"

PZPB: Celem Związku jest tworzenie rozwiązań systemowych dotyczących sektora budowlanego oraz tworzenie platformy porozumienia pomiędzy różnymi środowiskami sektora budownictwa w Polsce. Więcej na ten temat w tekście pt. "KIP 2014: Polski Związek Pracodawców Budownictwa otrzyma wyróżnienie"

IBDiM: Instytut wspiera działania z zakresu modernizacji i remontów dróg i mostów oraz realizację nowych inwestycji. Więcej na ten temat w tekście pt. "KIP 2014: Nagroda dla Instytutu Badawczego Dróg i Mostów"


 

Wyróżnienia zostaną wręczone 4 listopada podczas uroczystego bankietu poprzedzającego organizowany w Krakowie Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 5 listopada. Zachęcamy do udziału w samym Kongresie oraz wydarzeniach mu towarzyszących. Więcej informacji wkrótce na stronie TOR Konferencje. Organizatorem jest Stowarzyszenie Inicjatywa dla Infrastruktury.

 


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Kongres Infrastruktury Polskiej 2014
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony