Partner serwisu

Erbud ma 30 lat. Zaczynał jako firma rodzinna

inf. pras. 18.08.2020

Erbud ma 30 lat. Zaczynał jako firma rodzinna
fot. mat. pras.
Grupa Erbud jest obecnie piątą największą spółką w sektorze budownictwa w Polsce. Jej roczne przychody przekraczają 2,3 mld zł. Jak podkreśla spółka, w czołówce firm budowlanych w Polsce wyróżnia ją to, że jako jedyna w tym gronie powstała jako małe, rodzinne przedsiębiorstwo.
Historia firmy zaczęła się 17 sierpnia 1990 roku, kiedy to Eryk Jan Grzeszczak i jego syn Dariusz założyli w Toruniu Przedsiębiorstwo Budowlane i Usług Technicznych Erbud.

– Na początku lat 90. w Polsce powstało wiele firm budowlanych, ale sukces Erbudu jest wśród nich unikatowy. Zaczynaliśmy w gronie kilku osób, dziś w Grupie Erbud jest 2,5 tys. pracowników. To oni są naszym największym atutem – mówi Dariusz Grzeszczak, prezes zarządu Erbudu i współzałożyciel firmy.

Grupa Erbud weszła w jubileuszowy dla siebie rok z najlepszymi wynikami w historii. W 2019 roku, po raz kolejny, spółka zanotowała przychody powyżej 2,3 mld zł, zysk EBIT za zeszły rok wyniósł 58,4 mln zł, a zysk netto 35 mln zł.

Równie dobrze Grupa ERBUD rozpoczęła 2020 rok. – Osiągnięcie najlepszych wyników w naszej historii na 30. rocznicę powstania firmy to dla nas symboliczne potwierdzenie skuteczności modelu biznesowego, który oparliśmy na dywersyfikacji segmentowej i geograficznej. Grupa Erbud to dziś osiem spółek, które są aktywne w budownictwie kubaturowym, inżynieryjno-drogowym oraz budownictwie i serwisie dla energetyki i przemysłu. Jesteśmy obecni na siedmiu europejskich rynkach – dodaje Dariusz Grzeszczak.

Prezes Grzeszczak podkreśla także, że tegoroczne obchody jubileuszu zostały przesunięte w czasie ze względu na sytuację epidemiczną: – Będziemy hucznie świętować, kiedy będzie to bezpieczne dla naszych pracowników, bo nasz jubileusz to przede wszystkim ich święto – mówi.

Dodaje, że priorytetem w działalności Grupy jest przestrzeganie zasad BHP oraz norm ISO i AQAP. – Do realizowanych projektów wprowadzamy innowacyjne i ekologiczne technologie. Pamiętamy także o potrzebach i wartościach płynących z koncepcji zrównoważonego rozwoju. Oprócz priorytetów biznesowych cała Grupa Erbud jako odpowiedzialny społecznie partner angażuje się w działalność charytatywną i społeczną – mówi prezes.

W 2015 roku utworzona została Fundacja Erbud Wspólne Wyzwania im. Eryka Grzeszczaka. Pomaga ona wychowankom domów dziecka, którzy będąc u progu dorosłości, zmagają się z szeregiem problemów związanych z usamodzielnieniem się.

Firma podkreśla, że mimo trwającej pandemii wszystkie projekty prowadzone przez Erbud przebiegają zgodnie z planem. Na koniec czerwca 2020 roku Grupa Erbud miała portfel zamówień na poziomie 2,35 mld zł, tj. o 7 proc. więcej niż rok wcześniej. 40% wartości portfela przypada na sektor zamówień publicznych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony