Partnerzy serwisu:

Erbud z wyższym zyskiem i sporym portfelem zamówień

inf. pras. 06.11.2020

Erbud z wyższym zyskiem i sporym portfelem zamówień
fot. Erbud
Po trzech kwartałach tego roku Grupa Erbud miała w portfelu zleceń 2,4 mld zł. Grupa odnotowała przychody na poziomie 1,61 mld zł. Wynik brutto ze sprzedaży był wyższy o 25 proc. w stosunku do tego samego okresu 2019 roku, a zysk netto wzrósł o 23 proc. W strukturze przychodów wzrósł udział kontraktów infrastrukturalno-drogowych.
Na koniec III kwartału 2020 roku Grupa Erbud zgromadziła stabilny i rentowny portfel zleceń wart 2,44 mld zł. Na obecny rok przypadają zlecenia o wartości 669 mln zł, na kolejne lata (2021-2023) przypada 1,77 mld zł. Udział zamówień publicznych w portfelu zleceń wyniósł 36%.

– Pomimo obostrzeń związanych z pandemią osiągamy świetne wyniki finansowe i spodziewamy się, że nasze przychody na koniec 2020 roku po raz kolejny przekroczą 2 mld zł – mówi Dariusz Grzeszczak, prezes zarządu Erbud. – Cieszy nas zwłaszcza portfel zamówień na wysokim poziomie ponad 2,4 mld zł. Tylko w tym roku podpisaliśmy kontrakty o wartości blisko 2 mld zł. To pokazuje że Grupa Erbud nawet w trudnych czasach zdobywa dobre i rentowne kontrakty – dodaje prezes Erbudu.

W Polsce i za granicą
  

Na koniec września 2020 roku Grupa Erbud osiągnęła przychody na podobnym poziomie jak rok temu. Przychody osiągnięte z działalności w Polsce wyniosły 1,31 mld zł, natomiast prawie 300 mln zł przychodów Grupa osiągnęła za granicą. Przychody w segmencie budownictwa kubaturowego wyniosły 1,04 mld zł, działalność w budownictwie inżynieryjno-drogowym przyniosła 320 mln zł. W segmencie przemysłowym Grupa osiągnęła podobne przychody jak rok temu – 160 mln zł w kraju oraz 87 mln zł za granicą.

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku znacząca zmieniła się struktura przychodów. Udział budownictwa kubaturowego w kraju w ogólnych przychodach Grupy zmniejszył się z 67 do 52%. Budownictwo inżynieryjno-drogowe stanowi 20% ogólnych przychodów Grupy, rok temu było to 14%.

Grupa Erbud zachowuje stabilną sytuację finansową, do dyspozycji ma środki pieniężne w wysokości 181 mln zł. Spółka sukcesywnie zmniejsza poziom zadłużenia netto, które po III kwartale wynosi 29,5 mln zł. Na koniec 2019 roku zadłużenie wynosiło 48,7 mln zł, a w połowie 2020 roku – 37,8 mln zł.

Covid nie zaszkodził

Od początku 2020 roku zatrudnienie w Grupie wzrosło o 34 osoby i na koniec września wyniosło 2 509 pracowników.

– Mimo pandemii Covid-19 prace na budowach są kontynuowane, a w serwisie dla przemysłu pojawiły się nowe zlecenia – mówi prezes Dariusz Grzeszczak. – Uważnie przyglądamy się rozwojowi sytuacji pandemicznej w Polsce i za granicą. Na razie nie odnotowujemy dużej liczby zakażeń wśród pracowników na budowach – dodaje Dariusz Grzeszczak.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony