Partnerzy serwisu:

Erbud zamyka wszystkie budowy w Belgii

Magdalena Romanowska 23.03.2020

Erbud zamyka wszystkie budowy w Belgii
fot. Erbud
Kolejnym skutkiem rozprzestrzeniającego się wirusa COVID-19 jest zamykanie placów budowy przez część wykonawców. Niedawno o takiej decyzji poinformował Strabag, a w ubiegłym tygodniu o zawieszeniu swoich prac na terenie Belgii poinformował firma Erbud.
Zawieszenie prac  przez grupę Erbud spowodowane było belgijskimi restrykcjami dotyczącymi koronawirusa. W Belgii według obecnych (23 marca) danych jest 3400 osób zakażonych. Zmarło 16 osób. Z tego powodu grupa Erbud zdecydowała się na zamknięcie prowadzonych tam budów do 5 kwietnia br.

− Na skutek rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz ogłaszania na obszarach gdzie spółki z grupy Erbud prowadzą swoją działalność restrykcji związanych z walką z COVID- 19, Zarząd Emitenta informuje, iż w dniu dzisiejszym zostały zamknięte wszystkie budowy na terenie Belgii. Budowy zostały zamknięte do dnia 5 kwietnia 2020 roku z możliwością dalszego wydłużania tego okresu. 266 pracowników wróci do kraju i w konsekwencji przejdzie 14-dniową kwarantannę – poinformowało przedsiębiorstwo budowlane Erbud w komunikacie.

Erbud poinformował również, że wszystkie pozostałe inwestycje rozwijają się zgodnie z planem i obecnie nie ma informacji o innych podobnych do tego zdarzeniach. Spółka zastrzega jednak, że pandemia koronawirusa może mieć wpływ na niedotrzymanie końcowych terminów wykonania prac w ramach kontraktów.

Jak poinformowała również firma, w związku z tymi niecodziennymi okolicznościami i dynamicznie zmieniającą się sytuacją w grupie Erbud powołany został zespół bezpieczeństwa, który koordynuje działania związane z walką ze skutkami koronawirusa oraz na bieżąco monitoruje ryzyka związane z działalnością Emitenta.

O podobnych działaniach poinformowała również 19 marca największa austriacka firma budowlana, Strabag, który 19 marca tego roku zawiesił prace na 1000 placach budów w Austrii. Decyzja ma obowiązywać do odwołania.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony