Partner serwisu

Eurovia rozbuduje DK-94 niedaleko Krakowa

inf. pras./Redakcja 22.11.2021

Eurovia rozbuduje DK-94 niedaleko Krakowa
fot. Google Maps
Krakowska GDDKiA zleciła modernizację drogi krajowej nr 94 na odcinku Zederman – Jerzmanowice. Prace o wartości ok. 92 mln zł wykona Eurovia Polska. Roboty potrwają do 2025 r.
Odcinek objęty modernizacją liczy 8 km. – To przedsięwzięcie kluczowe dla mieszkańców tego regionu, dzięki któremu poprawi się komfort i bezpieczeństwo kierowców, a także pieszych – powiedział, cytowany w komunikacie, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.Wyświetl większą mapę

W ramach inwestycji zaplanowano m.in. budowę dodatkowych jezdni i dróg dojazdowych. Znajdujące się na trasie trzy skrzyżowania mają być przebudowane, a jedno wybudowane od nowa. Powstaną urządzenia ochrony środowiska, w tym ekrany akustyczne, które mają być zamontowane na długości 1,4 km.

Droga zostanie wyposażona w infrastrukturę dla niechronionych użytkowników ruchu – wybudowane lub rozbudowane mają być chodniki. Powstaną także nowe zatoki autobusowe i przejście podziemne. Zapowiedziano również doświetlenie przejść dla pieszych. Ta część inwestycji jest szczególnie ważna, z uwagi na fakt, że trasa przebiega przez tereny zurbanizowane.

Wykonawca przebuduje także system odwodnienia terenu, rowy drogowe i urządzenia podczyszczające. Na odcinku ponad 4 km powstanie sieć kanalizacji deszczowej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony