Partner serwisu

Eurovia wybrana do prac drogowych w Makowie Podhalańskim

inf. pras./red 19.01.2023

Eurovia wybrana do prac drogowych w Makowie Podhalańskim
fot. Google Maps
Najkorzystniejszą ofertę na przebudowę 400-metrowego fragmentu ul. 3 Maja w centrum Makowa Podhalańskiego złożyła Eurovia Polska. GDDKiA planuje podpisać umowę z wykonawcą pod koniec stycznia. Prace mają kosztować 6,8 mln zł.
Na razie jest jeszcze czas na złożenie odwołań.

W ramach inwestycji planowana jest budowa dodatkowych pasów do lewoskrętu w ul. Kolejową i do Rynku oraz dwa azyle na przejściach dla pieszych. Wymieniona ma być nawierzchnia, przebudowane zjazdy indywidualne, chodniki oraz sygnalizacja świetlna. Będzie nowa kanalizacja deszczowa i sieć teletechniczna.

W planie jest także doświetlenie pięciu przejść dla pieszych na DK-28 oraz na ul. Kolejowej i ul. Kopernika. Wszystkie prace mają zostać wykonane w ciągu 10 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą.

Droga krajowa n 28 przebiega przez centrum Makowa Podhalańskiego w ciągu ulic Wolności i ul. 3 Maja. Ma jedną jezdnię z jednym pasem ruchu w każdą stronę. Ponieważ stanowi główny dojazd od południa Małopolski do Zatora i Wadowic, jest obciążona bardzo dużym ruchem osobowym i ciężarowym. Według Generalnego Pomiaru Ruchu 2020/21 średnio na dobę przez miasteczko przejeżdża ponad 16,6 tys. pojazdów. W stosunku do pomiaru ruchu z 2015 r. to wzrost o 30 proc.

Jak wyjaśnia GDDKiA, na odcinku przewidzianym do przebudowy występują trzy skrzyżowania z ulicami: Rynek, Kopernika oraz Kolejową. Z powodu dużej liczby pojazdów, manewry lewoskrętu są utrudnione i ograniczają płynność ruchu. Przebudowa drogi ma poprawić zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort jazdy.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony