Partnerzy serwisu:

Eurovia wykonawcą wiaduktu w Jastrzębiu-Zdroju. Przebudowa ruszy w sierpniu

Magdalena Romanowska 24.07.2020

Eurovia wykonawcą wiaduktu w Jastrzębiu-Zdroju. Przebudowa ruszy w sierpniu
fot. UM Jastrzębie-Zdrój
Eurovia Polska zbuduje wiadukt na alejach i rondo na skrzyżowaniu ulic Granicznej, Północnej i Alei Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Zadanie to jest dofinansowywanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach inwestycji powstaną dwa obiekty mostowe, osobny dla każdej jezdni.
Inwestycja pochłonie prawie 18,4 mln zł. 50 procent będzie dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak informuje Urząd Miasta, umowa ma zostać podpisana w najbliższych dniach. Oznacza to, że na początku sierpnia powinno rozpocząć się wyburzanie starego wiaduktu. Eurovia Polska będzie miała 680 dni na wybudowanie i rondo na skrzyżowaniu ulic Granicznej, Północnej i Alei Piłsudskiego.

Projekt budowy wiaduktu zakłada między innymi budowę dwóch niezależnych mostów, osobno dla każdej z jezdni. Obiekt podzielony będzie, jak do tej pory, na dwa pasy w każdym kierunku. Droga zostanie podniesiona do kategorii dróg głównych.

Przy budowie wiaduktu część wąwozu zostanie zasypana, jednak pozostawiony zostanie przepust na planowaną budowę torów kolejowych. Powstaną też dwa przyczółki. Z uwagi na znaczne obciążenia przekazywane przez podpory, przewidziano wzmocnienie podłoża gruntowego pod fundamentami przyczółków oraz pod konstrukcjami z gruntu zbrojonego. Dodatkowo teren będzie palowany.

Cały obiekt będzie miał 70 metrów długości i 20 szerokości. By przyspieszyć roboty, wykonany zostanie nie z lanego betonu, a z prefabrykatów. Powstanie również 300 metrów bieżących drogi, ze ścieżkami rowerowymi i chodnikami, a także oświetlenie uliczne.

Rondo, które zostało ujęte w zakresie zadania powstanie na jednym z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście. W tym miejscu powstanie rondo turbinowe, które ma zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego i znacznie poprawić płynność przejazdu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony