Partnerzy serwisu:

Fabryka Volkswagena w Zwickau rezygnuje z produkcji aut spalinowych

Magdalena Romanowska 01.07.2020

Fabryka Volkswagena w Zwickau rezygnuje z produkcji aut spalinowych
fot. vw-press.pl
26 czerwca w fabryce Volkswagena w Zwickau wyprodukowano ostatni pojazd z silnikiem spalinowym (Golfa R Variant siódmej generacji). Obecnie zakład wytwarza wyłącznie samochody elektryczne. Aktualnie z taśm fabryki zjeżdżają EV Volkswagena, a w przyszłości będą to również pojazdy Audi i Seata.
Stopniowa transformacja fabryki samochodów w Zwickau to pierwsza w historii Volkswagena przebudowa dużego zakładu samochodowego do potrzeb produkcji pojazdów elektrycznych. Nakłady na tę operację wynoszą 1,2 miliarda euro.

W końcowej fazie, od 2021 r., w Zwickau będzie powstawać sześć modeli skonstruowanych na płycie podłogowej MEB należących do trzech marek koncernu. W ramach kursów przygotowawczych wszyscy członkowie 8-tysięcznej załogi zostaną przeszkoleni w zakresie produkcji pojazdów elektrycznych i pracy z prądem o dużej mocy. Łącznie do końca 2020 r. załoga z Zwickau weźmie udział w 20 500 dniach szkoleniowych.

Volkswagen ID.3 został skonstruowany w oparciu o modułową płytę podłogową MEB. Stworzono ją specjalnie do produkcji pojazdów z napędem elektrycznym. Podstawowa wersja modelu ID.3 będzie kosztowała w Polsce mniej niż 130 000 złotych. Od 17 czerwca osoby, które dokonały wcześniejszej rezerwacji mogą podpisywać wiążące umowy na zakup pojazdu. ID.3 1ST zostanie wprowadzony do sprzedaży w Europie niemal jednocześnie we wrześniu 2020 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony