Partnerzy serwisu:

Farma fotowoltaiczna zasili obóz dla uchodźców w Jordanii

Emilia Derewienko 28.05.2017

Farma fotowoltaiczna zasili obóz dla uchodźców w Jordanii
Fot. cleanenergyworld.net
W Jordanii powstała farma fotowoltaiczna, stworzona by uzyskiwać energię słoneczną dla położonego nieopodal obozu syryjskich uchodźców. Przy jej budowie znalazło zatrudnienie 50 mieszkańców obozu – czytamy na stronie IKEA Foundation.
Budowa farmy słonecznej została zainicjowana przez Agencję ONZ ds. Uchodźców (UNHCR), natomiast projekt ufundowała w całości IKEA Foundation – firma wyłożyła na niego prawie 9 mln euro. Łącznie, w ramach przeprowadzonej przez przedsiębiorstwo kampanii „Jaśniejsze życie dla Uchodźców”, zebrano ponad 30,8 mln euro.

Farma fotowoltaiczna ma moc 2 MW i została już podłączona do jordańskiego systemu elektroenergetycznego. Zasili energią obóz dla uchodźców z Syrii, położony w pobliżu miasta Al Azraq. W niespełna 5 tys. zabudowań w obozie mieszka obecnie 20 tys. uciekinierów.

Przy budowie farmy fotowoltaicznej w Jordanii pracę znalazło 50 zamieszkałych w obozie osób, które zostały odpowiednio przeszkolone pod nadzorem pracowników jordańskiej korporacji Mustakbal. Jak informuje Ikea, niektórzy z tych pracowników będą również odpowiedzialni za utrzymanie farmy słonecznej w przyszłości.

– Pierwsza na świecie farma słoneczna w obozie dla uchodźców sygnalizuje przesunięcie paradygmatu, w jaki sposób sektor pomocy humanitarnej wspiera populacje, zmuszone do ucieczki z własnych państw – powiedział Per Heggenes, prezes fundacji IKEA.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony