Partnerzy serwisu:

FBSerwis kontynuuje współpracę z portem Gdańsk

inf. pras. 05.03.2019

FBSerwis kontynuuje współpracę z portem Gdańsk
fot. mat. pras.
Spółka należąca do Budimeksu i firmy Ferrovial podpisała umowę na obsługę Portu Gdańsk. Na jej podstawie FBSerwis przez okres 48 miesięcy będzie się zajmował obsługą eksploatacyjno-ruchową i utrzymaniem sprawności technicznej infrastruktury elektroenergetycznej. Wartość umowy to prawie 20 mln złotych brutto.
Jest już trzecia z kolei umowa pomiędzy FBSerwis i Zarządem Morskiego Portu Gdańsk. Dwie poprzednie zostały podpisane w roku 2014 i 2015.

Port Gdańsk, jeden z największych portów położonych na Morzu Bałtyckim, jest bardzo ważnym elementem Transeuropejskiego Korytarza Transportowego nr I, który łączy Południowo-Wschodnią Europę z krajami skandynawskimi. Łączna powierzchnia terenów Portu to 679 hektarów.

– Praca dla Portu Gdańsk to duża odpowiedzialność, ponieważ od ponad dekady znajduje się w czołówce portów Morza Bałtyckiego pod względem obrotów ładunkowych, a co za tym idzie, jego infrastruktura musi zawsze działać bez zarzutu – mówi Artur Pielech, prezes Zarządu FBSerwis. – Doświadczenie, które zdobyliśmy przez ostatnie 5 lat współpracy z portem, umożliwia nam świadczenie usług na najwyższym poziomie – dodaje .Jak wyjaśnia, w ramach obecnego kontraktu w porcie pracować będzie zespół ponad 30 specjalistów FBSerwis, głównie w zakresie energetyki i zasilania.

FBSerwis, firma założona przez Budimex i Ferrovial Services, świadczy usługi w zakresie m.in. utrzymania infrastruktury. Obecnie ma kontrakty dotyczące modernizacji 6536 punktów oświetleniowych w Słupsku, Ustce, Kobylnicy, Malborku, Sztumie, Gminie Stare Pole, Chmielnie oraz Gdyni.

Kompleksowo utrzymuje także drogi krajowe wokół Trójmiasta, w tym m.in południową i zachodnią obwodnicę Trójmiasta i drogi krajowe nr 6, 7, 20 i 55 w regionie gdańskim, a także umowy na obsługę techniczną budynków biurowych w Gdańsku oraz obiektów przemysłowych w rejonie Trójmiasta.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony