Partnerzy serwisu:

FBSerwis ma ponad 10 mln zysku

oprac. ep. 01.08.2019

FBSerwis ma ponad 10 mln zysku
fot. FBSerwis
Po pierwszym półroczu 2019 roku należąca do Grupy Budimex firma FBSerwis wypracowała zysk netto w kwocie 10,31 mln zł. Wyniki w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku poprawiły się. Wyzwania na najbliższy okres to m.in. wypracowanie rozwiązań dotyczących waloryzacji cen w kontraktach dotyczących utrzymania dróg.
Po pierwszym półroczu 2019 roku Grupa FBSerwis poprawiły się w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. – Przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 224 mln złotych - to o 36% więcej niż w okresie od stycznia do czerwca 2018 roku. Znacząco poprawiła się także rentowność spółki i na koniec czerwca 2019 roku Grupa FBSerwis odnotowała zysk netto w wysokości 10,31 mln zł na poziomie skonsolidowanym. Wyniki finansowe Grupy odzwierciedlają poprawę rentowności wszystkich linii biznesowych FBSerwis – informuje Artur Pielech, prezes Zarządu FBSerwis.

Jak dodaje prezes, wyniki udało się poprawić pomimo wyzwań stawianych przed branżą gospodarki odpadami, która jest kluczowym biznesem FBSerwis. Chodzi o skutki nowelizacji ustawy o odpadach uchwalonej we wrześniu 2018 roku, która nakłada na podmioty wytwarzające, zbierające oraz przetwarzające odpady obowiązki wiążące się z ponoszeniem dodatkowych kosztów.

Inwestycje i nowe kontrakty

W tym roku firma rozpoczęła modernizację posiadanych zakładów przetwarzających odpady – w Kamieńsku (woj. łódzkie), Ścinawce Dolnej i Krynicznie (woj. dolnośląskie) oraz Tarnowie (woj. małopolskie). Decyzja o inwestycjach, jak tłumaczy prezes, wynika z konieczności sprostania coraz większej ilości wytwarzanych odpadów, a także wymagań dotyczących poziomów odzysku i recyklingu.

W pierwszym półroczu 2019 roku FBSerwis odnowiła kontrakty na obsługę techniczną PGE Narodowego oraz obsługę Portu Gdańsk. W tym czasie podpisano także m.in. umowę na modernizację 80% punktów świetlnych w gminie Bytom oraz na utrzymanie infrastruktury drogowej w rejonach Buska-Zdroju oraz Kielc.

Usługi łączone

– W 2019 roku, jako jedyna firma w Polsce, rozpoczęliśmy oferowanie swoim klientom szeregu usług łączonych, z tzw. jednej ręki. Uważamy, że dzięki integracji usług z zakresu gospodarki odpadami, utrzymania technicznego budynków oraz zimowego i letniego utrzymania terenów zewnętrznych (w tym parkingów i ciągów transportowych) klienci są w stanie uzyskać znaczące oszczędności – mówi Artur Pielech. Ta oferta kierowana jest przede wszystkim do zakładów przemysłowych, centrów logistycznych oraz centrów handlowych.

– W dalszym ciągu jesteśmy zaangażowani w akcje promujące bezpieczeństwo oraz ekologię. Po udanym programie pilotażowym przeprowadzonym w Gdańsku, wdrożyliśmy System Komunikacji o Pracach Interwencyjnych (SKOPI) na wszystkich drogach obsługiwanych przez FBSerwis – dodaje prezes firmy. Jak wyjaśnia, to rozwiązanie działające w aplikacji Yanosik, które umożliwia pracownikom informowanie w czasie rzeczywistym o pracach, które wykonują oni na drodze lub w jej pobliżu.

Wyzwania na przyszłość

Prezes podtrzymuje wcześniejszą prognozę dotyczącą przychodów ze sprzedaży na poziomie 400 mln zł za cały rok. – Jeśli chodzi o pozostałe plany na ten rok, w zakresie infrastruktury drogowej chcielibyśmy kontynuować rozpoczęty już dialog z GDDKiA oraz Ministerstwem Infrastruktury w sprawie waloryzacji cen w kontraktach utrzymaniowych – informuje Artur Pielech. – Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się wypracować rozwiązanie korzystne dla branży – dodaje. W zakresie gospodarki odpadami firma ciągle analizuje rynek pod kątem potencjalnych przejęć.

Od 3 lipca tego roku FBSerwis jest w pełni częścią Grupy Budimex, która zakupiła pozostałe 51% akcji FBSerwis SA od Ferrovial Services International, tym samym stając się właścicielem 100% akcji spółki i pośrednio właścicielem całej Grupy FBSerwis. – Od momentu akwizycji FBSerwis przyczynia się do tworzenia wartości dla akcjonariuszy Budimex SA – podsumowuje prezes spółki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony