Partnerzy serwisu:

Finał S7 koło Skarżyska. Ostatni węzeł otwarty

ep. 26.05.2020

Finał S7 koło Skarżyska. Ostatni węzeł otwarty
fot. GDDKiA
Kierowcy mogą już korzystać z węzła Skarżysko-Kamienna Północ. Wraz z jego otwarciem zakończyła się inwestycja na ostatnim odcinku drogi ekspresowej S7 w województwie świętokrzyskim. Wszystkie węzły na 100-kilometrowym odcinku ekspresówki są dostępne dla kierowców.
Ostatni otwarty węzeł powstał na niespełna 8-kilometrowym odcinku drogi ekspresowej S7 między granica województw świętokrzyskiego i mazowieckiego a Skarżysko-Kamienną.

Ciąg główny drogi wraz z węzłem Skarżysko-Kamienna Zachód została oddana do użytkowania w grudniu 2019 roku, to jest pięć miesięcy przed terminem wynikającym z umowy – ten przypadał właśnie na maj. Przeniesienie ruchu tranzytowego na ciąg główny drogi ekspresowej pozwoliło wykonawcy na przystąpienie do prac w obrębie węzła Skarżysko-Kamienna Północ i dróg dojazdowych. Zgodnie z kontraktem zasadnicze roboty na tych obszarach dobiegły końca.

W poniedziałek 25 maja wdrożona została docelowa organizacja ruchu. Na węźle Skarżysko-Kamienna Północ kierowcy zyskali dodatkowe połączenia lokalne i jeszcze jedną możliwość skomunikowania dróg lokalnych i dojazdowych z użytkowaną od kilku miesięcy drogą ekspresową S7.
Ruch tranzytowy drogą ekspresową S7 na skarżyskim odcinku odbywa się na dotychczasowych zasadach.

Otwarty węzeł komunikuje ekspresową S7 z dawnym przebiegiem drogi krajowej nr 7 i ułatwia ruch lokalny w okolicach Skarżyska Książęcego.

Ostatni świętokrzyski odcinek ekspresowej siódemki, który stanowi obwodnicę Skarżyska-Kamiennej skrócił się czas podróży między Warszawą, Kielcami i Krakowem, zniknął również ostatni jednojezdniowy odcinek między granicą województw świętokrzyskiego i małopolskiego a Warszawą. Cała trasa na odcinku około 200 km od granicy województwa małopolskiego w kierunku Warszawy ma parametry dwujezdniowej trasy ekspresowej. W granicach województwa świętokrzyskiego droga nr 7 jest już od kilku miesięcy ekspresowa na całej długości czyli na około 100 kilometrach.

Ostatni świętokrzyski odcinek wykonał Budimex. W ramach zadania powstała dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku o długości 7,6 km. Pozostawiono rezerwę pod budowę trzeciego pasa.

Połączenie z trasą jest możliwe na dwóch węzłach: Skarżysko-Kamienna Północ oraz Skarżysko-Kamienna Zachód.

Wykonawca zrealizował dwa mosty, sześć wiaduktów drogowych (pięć w ciągu drogi S7 i jeden nad S7), dwa przejścia dla zwierząt średnich (dwa wiadukty w ciągu drogi S7), pięć przejść dla zwierząt małych (przepusty), a poza tym trzy ściany oporowe oraz cztery mury oporowe.

Nadzór nad inwestycją sprawowała firma BBC Best Building Consultans.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony