Partner serwisu

Firma Kolin najkorzystniejsza na S19 Malewice – Chlebczyn

ep 05.03.2021

Firma Kolin najkorzystniejsza na S19 Malewice – Chlebczyn
Fot. Google Maps
Turecka firma Kolin İnşaat Sanayi ve Ticaret ma szansę na zdobycie kontraktu na drodze ekspresowej S19 Malewice – Chlebczyn. Ofertę tej firmy wskazano jako najkorzystniejszą w przetargu GDDKiA.
Mowa o odcinku liczącym 25 km. O realizację tego odcinka ubiegało się 8 wykonawców. Najtańszą złożyła firma z Ankary proponując 665,210 mln zł. GDDKiA przygotowała 831,056 mln zł i w tej kwocie zmieściło się w sumie 5 oferentów, przy czym kolejna pod względem ceny jest warta 738 mln zł.

Po analizie stwierdzono, że oferta tureckiej firmy jest najkorzystniejsza. Jednocześnie trzy najdroższe oferty zostały odrzucone, ponieważ wykonawcy nie przedłużyli terminu związania ofertą.

Teraz pozostali wykonawcy mają jeszcze czas na odwołania. Jeśli ich nie będzie GDDKiA podpisze umowę w II kwartale tego roku. Wówczas odcinek byłby budowany w latach 2022-2025.

Odcinek S19 Malewice - Chlebczyn jest najbardziej wysuniętym fragmentem Via Carpatii na Podlasiu. Będzie przekraczał m.in. rzekę Bug, nad którą zaplanowano estakadę o długości 685 m. W okolicy miejscowości Chlebczyn odcinek wejdzie w teren województwa mazowieckiego.

Na tym odcinku zaplanowano budowę dwóch węzłów drogowych: Siemiatycze Północ, gdzie S19 będzie krzyżować się z drogą wojewódzką nr 690, oraz Siemiatycze Południe na przecięciu S19 z DK-62.

Trasa ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pasy awaryjne. O rodzaju nawierzchni zdecyduje wykonawca.

W czwartek Krajowa Izba Odwoławcza nakazał unieważnienie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej w innym przetargu GDDKiA, gdzie najkorzystniejsza była oferta firmy Kolin. Chodziło o odcinek Bielsk Podlaski - Boćki.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony