Partnerzy serwisu:

FPP: Możemy nie wykorzystać 80 mld z UE. Wszystko przez kryzys w budowlance

Redakcja 04.04.2019

FPP: Możemy nie wykorzystać 80 mld z UE. Wszystko przez kryzys w budowlance
fot. Pixabay
Kryzys w branży budowlanej może mieć większe skutki niż upadłości firm budowlanych – przestrzega w rozmowie z serwisem eNewsroom Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich. Chodzi o niewykorzystanie pieniędzy unijnych.
W branży budowlanej nastał kryzys. To kolejny raz na przestrzeni 6 lat. Ta sytuacja pokazuje, że Polska nie potrafi uczyć się na błędach – mówi Mark Kowalski z FPP. Jego zdaniem wciąż powtarzane są pomyłki z przeszłości.


– Kiedyś źle zakontraktowane inwestycje budowlane doprowadziły do upadku wielu firm z branży. Dzisiaj zagrożenie jest jeszcze większe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że fundusze unijne nie zostaną wykorzystane – przestrzega.

Jedynym rozwiązaniem, według niego, jest przyspieszenie postępowań przetargowych. Należy także uregulować wcześniejsze zobowiązania wobec firm budowlanych oraz dokonać waloryzacji uzgodnionych w przeszłości kwot.

– Nie mówimy już tylko o upadłości firm budowlanych, ale i o niewykorzystaniu środków unijnych, które powinny zostać przeznaczone na nowe trakcje kolejowe i drogi – powiedział serwisowi eNewsroom Marek Kowalski. – Zbliża się perspektywa 2023 roku. To termin, w którym Polska powinna wykorzystać fundusze. Obecnie to jeszcze ok. 64 miliardy złotych na budowę infrastruktury kolejowej i ponad 20 miliardów złotych na inwestycje drogowe. Tymczasem sama procedura przetargowa trwa powyżej 375 dni – wskazał Kowalski.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony