Partner serwisu

Furgalski: Współpraca między branżami e-commerce i logistyki jest konieczna

Emilia Derewienko 24.01.2017

Furgalski: Współpraca między branżami e-commerce i  logistyki jest konieczna
fot. Pixabay
– Beneficjentem zmian w Europie może okazać się polski e-handel, który dzięki swoim walorom ma uzyskać dostęp do 0,5 miliarda obywateli Unii Europejskiej. Dlatego też idea konferencji o logistyce wydaje się oczywista – mówił Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR podczas otwarcia II Forum Logistyki w E-Commerce.
Wydarzenie jest organizowane przez ZDG TOR. Jak tłumaczył podczas inauguracji konferencji Adrian Furgalski, rozmowa o współpracy branży e-commerce i firm logistycznych jest konieczna. – Nikt dotychczas nie zdecydował się znaleźć miejsca i czasu, aby spotkać tych, którzy potrafią mówić o bieżących rozwiązaniach o logistyce i e-commerce, zapewniając sklepom przewagę konkurencyjną nie tylko na polskich, ale i na zagranicznych rynkach – podkreślał ekspert i wiceprezes ZDG TOR.

Zdaniem Adriana Furgalskiego, warto jednak o branżę e-commerce zadbać. Przed Polską otwierają się bowiem duże perspektywy. – Beneficjentem zmian w Europie może okazać się polski e-handel, który dzięki swoim walorom ma uzyskać dostęp do 0,5 miliarda obywateli Unii Europejskiej – mówił wiceprezes ZDG TOR. Ekspert zwrócił uwagę na to, że wśród ponad 500 mln ludzi mieszkających w UE, 64 mln to obywatele Wielkiej Brytanii. – Nie wiemy jak będzie przebiegał Brexit, ale najprawdopodobniej Wielka Brytania zrezygnuje z udziału w rynku – tłumaczył.

Wyniki rynku e-commerce z roku 2016 oraz prognozy na rok następny dla Polski mimo to są obiecujące. – Wstępne wyniki rynku e-commerce w Polsce za rok 2016 to 36 mld zł. Dobre są także prognozy na rok 2017, które zakładają około 40 mld zł zysku. Mimo nieco gorszych wyników produktu krajowego brutto, ten rynek wydaje się nietknięty gorszą passą – podkreślał ekspert.

Zebrane dane rzeczywiście zwracają uwagę na konieczność współpracy firm z branży e-commerce i logistyki. 35% ankietowanych nie jest zadowolonych z powodu długiego oczekiwania na towar. Z kolei 33% zwraca uwagę na wysokie koszty dostaw. Kolejne wyzwanie dla branży to brak rąk do pracy. – Po tych danych widać, że skala wyzwań jest duża – dodał Adrian Furgalski.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony