Partner serwisu

Gąski na Mazurach z szansą na obwodnicę

Przemysław Farsewicz 26.09.2022

Gąski na Mazurach z szansą na obwodnicę
fot. Google Maps
GDDKiA w Olsztynie rozpoczęła poszukiwania wykonawcy projektu i budowy obwodnicy Gąsek. Droga powstanie w ciągu DK-65. W ramach zadania ma powstać ponad 3-kilometrowy trakt, który wyprowadzi ruch tranzytowy z mazurskiej wsi.
Realizacja zadania będzie prowadzona w formule projektuj i buduj. W pierwszym etapie firma zajmie się opracowaniem projektu i pozyskaniem niezbędnych zgód oraz zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Kolejnym etapem będzie realizacja robót. Prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 39 miesięcy od daty zawarcia umowy.Wyświetl większą mapę

Inwestycja obejmuje budowę obwodnicy Gąsek o długości ok. 3,1 km, nośności 11,5 t/oś i szerokości jezdni 8 m. Trakt ma być zaprojektowany do prędkości 80 km/h. Obwodnica będzie drogą klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju jednojezdniowym z dwoma pasami ruchu. Powstaną dwa wiadukty oraz przejście dla zwierząt średnich. Wybudowane zostaną dodatkowe jezdnie obsługujące teren przyległy do obwodnicy. Przebudowane będą drogi publiczne kolidujące z inwestycją. Powstaną chodniki i elementy ciągów pieszo-rowerowych przy rondach, wybudowane zostaną skrzyżowania. Wykonane zostanie oświetlenie drogowe, oznakowanie pionowe i poziome oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Droga krajowa nr 65 stanowi popularny szlak komunikacyjny Warmii i Mazur, prowadzi również do granicy państwa – łączy Gołdap na granicy z Rosją z Bobrownikami na granicy z Białorusią. Budowa obwodnicy Gąsek wyprowadzi ruch tranzytowy z miejscowości, co zdecydowanie poprawi warunki ruchu.

Składanie ofert w przetargu wyznaczono do 2 listopada. Podczas wyboru wykonawcy analizowana będzie cena (60 proc.) oraz kryteria pozacenowe (40 proc.). Pierwsze z nich to przedłużenie okresu gwarancji jakości na instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze (10 proc.). Drugie to przedłużenie okresu gwarancji jakości na obiekty mostowe wraz ich z wyposażeniem (30 proc.).

Obwodnica Gąsek jest jedną pięciu obwodnic z rządowego Programu budowy 100 obwodnic w woj. warmińsko-mazurskim. W programie są obwodnice Smolajn, Olsztyna z Dywitami, Szczytna oraz Pisza.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony