Partnerzy serwisu:

Gdańsk. Al. Grundwaldzka w przebudowie

Redakcja/inf. pras. 05.06.2020

Gdańsk. Al. Grundwaldzka w przebudowie
fot. DRMG
W poniedziałek, 8 czerwca rozpocznie się modernizacja fragmentu al. Grunwaldzkiej, od nr 305 na wysokości PKM do nr 345, która potrwa do końca sierpnia. To nie jedyna inwestycja drogowa, która obecnie realizowana jest w Gdańsku.
Prace na al. Grunwaldzkiej prowadzone będą na jezdni w kierunku Sopotu. Łącznie wyremontowany zostanie odcinek o długości ok. 600 metrów. Oprócz wymiany nawierzchni, w zakresie zadania uwzględniono przebudowę zjazdów i wymianę krawężników na kamienne.

Wykonawcą inwestycji jest firma Kruszywo Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ok. 1,1 mln złotych.

W związku z rozpoczęciem prac 8 czerwca w godzinach porannych planowane jest zawężenie al. Grunwaldzkiej. Na jezdni w kierunku Sopotu, na odcinku od nr 305- PKM/ul. Abrahama do nr 345 zamknięty zostanie lewy pas jezdni. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej dwa tygodnie.

Jednocześnie prowadzone są modernizacje ul. Chłopskiej i al. Hallera. Prace na ul. Chłopskiej zakończą się z końcem czerwca. Wspomniana ulica zostanie zmodernizowana na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża (jezdnia w kierunku Gdańska). Obecnie układane są warstwy podbudowy na lewym pasie ul. Chłopskiej. Koszt inwestycji to ponad 1,6 mln złotych.

Duże tempo prac można również zauważyć na al. Hallera. Na odcinku od ul. Okrzei do ul. Kościuszki (jezdnia w kierunku Brzeźna) trwa modernizacja nawierzchni. Obecnie prace koncentrują się na prawym pasie, gdzie rozebrano starą nawierzchnię i układane są nowe warstwy podbudowy. Remont al. Hallera zakończy się do końca czerwca i kosztować będzie ok. 2,9 mln złotych.

Z kolei w połowie lipca zakończy się budowa przejścia naziemnego w pobliżu skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową. Obecnie prace koncentrują się na budowie kolektora deszczowego. Wykonawcą jest firma MTM S.A z Gdyni. Koszt inwestycji to ponad 10,5 mln złotych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony