Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Będzie rozbudowa dróg i kolei w Porcie Zewnętrznym

Elżbieta Pałys 06.12.2017

Gdańsk: Będzie rozbudowa dróg i kolei w Porcie Zewnętrznym
fot. Port Gdańsk
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk ogłosił przetarg na rozbudowę i modernizację sieci drogowej i kolejowej w Porcie Zewnętrznym w Gdańsku. To spora inwestycja, która zostanie sfinansowana przy udziale środków Instrumentu Łącząc Europę.
Przedsięwzięcie będzie realizowane w podzielę na trzy zadania. W ramach zadania pierwszego zaplanowano przebudowę ul. Portowej z wiaduktem drogowym i skrzyżowaniem z ul. Sucharskiego, modernizację ul. Kapitana Witolda Poinca, rozbudowę ul. Kontenerowej do przekroju 2x2.

To zadanie obejmuje także budowę ul. Nowej Portowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kontenerową (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Portowej wraz z odcinkiem od skrzyżowania z ul. Kontenerową do granicy działki Portu Gdańsk. Obejmuje także modernizację ul. Sucharskiego na odcinku od ul. Portowej do Terminalu LPG.

W ramach zadania nr 1 inwestor przewiduje także inwestycje w zakresie infrastruktury kolejowej. Chodzi o wykonanie połączenia toru kolejowego nr 143 z torem nr 800 w grupie torów Terminala Węglowego, przebudowę toru kolejowego nr 712 prowadzącego w kierunku Uniwersalnego Terminala Głębokowodnego oraz przebudowę toru kolejowego nr 901 i budowę drugiego toru biegnącego równolegle do toru nr 901.

Zbudowane mają być także tory kolejowe postojowe nr 702, 704 i 706 przy istniejącym torze nr 708, a także tory kolejowe nr 148 i 150 w grupie torów Terminala Węglowego. Wykonawca będzie musiał także przebudować kolektor wód deszczowych w ul. Budowniczych Portu Północnego wraz z usunięciem kolizji.Wyświetl większą mapę

Zadanie nr 2 obejmuje wykonanie połączenia przebudowanej ul. Kontenerowej z istniejącym wewnętrznym układem drogowym Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego (DCT).

Trzecie zadanie to przebudowa ulicy Budowniczych Portu Północnego w Porcie Zewnętrznym, natomiast czwarte wiąże się z budową parkingu dla pojazdów ciężarowych przy ulicy Portowej w Porcie Zewnętrznym w Gdańsku.

W skład zamówienia wchodzi również wykonanie robót branżowych wynikających z projektu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony