Partner serwisu

Gdańsk ma most zwodzony. Powstał w PPP

ep. 05.08.2022

Gdańsk ma most zwodzony. Powstał w PPP
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl
Sam obiekt nie jest całkiem nowy. Dawny most Stągiewny przeszedł gruntowny remont. Teraz jest mostem zwodzonym. Dzięki temu będzie pod nim mogła przepływać mała flota, umożliwiając rozwój mariny (wraz z remontem powstał nowa marina na 60 miejsc).
Remont został przeprowadzony w ramach szerszego projektu partnerstwa publiczno-prywatnego realizowanego na gdańskiej Wyspie Spichrzów.

Projekt jest realizowany od 2015 r. a partnerem miasta jest w tym przypadku konsorcjum Granaria. Zadaniem prywatnego partnera było zagospodarowanie północnego cypla Wyspy. Remont mostu był jednym z elementów umowy.

W ramach prac trzeba było m.in. przenieść pod wodę instalacje, które wcześniej były poprowadzone pod stałym przęsłem mostu.

Nowy most zwodzony na miejsce został przewieziony w trzech częściach, gdzie był składany z wykorzystaniem dźwigu będącego w stanie podnieść 500 ton. W jego konstrukcji wykorzystano istniejące przyczółki i dawną komorę maszynową.

Firma, która zrealizowała remont w ramach PPP teraz dokończy jeszcze modernizację Rybackiego i Długiego Pobrzeża. To będą już ostatnie elementy umowy o PPP.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony