Partnerzy serwisu:

Gdańsk. Most nad Kanałem Raduni z końcem września

ep. 25.08.2018

Gdańsk. Most nad Kanałem Raduni z końcem września
fot. DRMG
Na 30 września przełożono termin zakończenia budowy mostu nad Kanałem Raduni w Gdańsku. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska poinformował, że podpisze w tej sprawie aneks do umowy z wykonawcą.
Pierwotnie most miał być gotowy w czerwcu, następnie termin przedłużono do sierpnia. Najnowszy aneks wydłuża go do 30 września.

– Opóźnienie spowodowane jest m.in. komplikacjami związanymi z przyłączeniem sieci energetycznej oraz gwałtownymi opadami deszczu, które spowodowały podmycie terenu – podała DRMG. Inwestor zapewnia, że pomimo początkowych utrudnień związanych z realizacją zadania, obecnie prace przebiegają bez przeszkód.

Most ma połączyć ul. Starogardzką z Traktem Św. Wojciecha. Powstaje w miejscu starego obiektu, który był na tyle wąski, że ruch w tym miejscu musiał się odbywać wahadłowo. Oczywistym następstwem tego były zatory drogowe.

W ramach realizowanej inwestycji stary obiekt został rozebrany, a w jego miejsce stawiany jest most o konstrukcji żelbetowej jednoprzęsłowej ramy z ryglem. Wykonawca rozebrał także istniejące mury oporowe wzdłuż Traktu św. Wojciecha, które będą zastąpione nowymi.

Zlikwidowane zostanie otwarte koryto potoku Maćkowy i przebudowany będzie istniejący przepust.

Przebudowany zostanie także istniejący układ drogowy.

Most będzie miał blisko 13 m długości ,a jego szerokość wyniesie od 19,6 do 26 m.

Wykonawcą zadania jest firma Most z Sopotu. Prace budowalne kosztują 5,6 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony