Partnerzy serwisu:

Gdańsk. Rusza modernizacja ul. Piastowskiej

in.f pras. 18.03.2021

Gdańsk. Rusza modernizacja ul. Piastowskiej
fot. DRMG
Podpisano umowę na modernizację ul. Piastowskiej, od ul. Subisława – rejon przystanku autobusowego „Droszyńskiego" do ul. Chłopskiej. W ramach zadania przebudowana zostanie również sieć wodociągowa. Prace potrwają do końca października 2021 r.
Ulica Piastowska w najbliższych miesiącach zostanie przebudowa na odcinku od ul. Chłopskiej do ul. Subisława (rejon przystanku autobusowego Droszyńskiego). Oprócz wymiany nawierzchni na odcinku liczącym ok. 950 metrów, przebudowane zostaną chodniki, a także sieć wodociągowa. Wykonawcą robót na ul. Piastowskiej jest firma WPRD Gravel. Koszt prac wyniesie ponad 3,3 mln złotych, potrwają 7 miesięcy i zakończą się w październiku 2021 r. Inwestycję będą koordynowali pracownicy DRMG i GIWK.

W najbliższych dniach planowane jest przekazanie wykonawcy placu budowy. Przed rozpoczęciem robót drogowych, wykonawca musi opracować i uzgodnić projekt tymczasowej organizacji ruchu. Rozpoczęcie prac planowane jest w kwietniu.

Zadanie realizowane jest w ramach programu Modernizacji nawierzchni dróg, który w 2020 roku objął 3 ulice na łączną kwotę 5,6 mln. zł. W ramach programu przebudowana została ul. Hallera na odcinku od ul. Okrzei do ul. Kościuszki, fragment al. Grunwaldzkiej oraz ul. Chłopska na odcinku od Piastowskiej do Obrońców Wybrzeża.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony