Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Trójstronne porozumienie celem poprawienia dostępności do portu

Rynek Infrastruktury 26.03.2014

Gdańsk: Trójstronne porozumienie celem poprawienia dostępności do portu
fot. Port Gdańsk
Urząd Miejski w Gdańsku przedstawił szczegóły porozumienia pomiędzy władzami miasta i zarządem portu, którego celem jest modernizacja układu drogowego prowadzącego do Portu Gdańsk.

Na początku marca Zarząd Morskiego Portu Gdańsk zawarł trójstronną umowę partnerstwa z miastem Gdańsk oraz Gdańską Agencją Rozwoju Gospodarczego (spółką zależną miasta) na realizację wspólnego projektu pn: „Dokumentacja projektowa i środowiskowa dla inwestycji zlokalizowanych na terenie Prawobrzeżnego Portu Wewnętrznego w Gdańsku”.

Umowa jest efektem opublikowanego 11 grudnia 2013 r. przez Komisję Europejską zaproszenia do składania wniosków o współfinansowanie projektów w dziedzinie transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. ZMPG podjął decyzję o wspólnym aplikowaniu do KE o środki na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz środowiskowej dla tego projektu.

– Umowa określa zasady funkcjonowania partnerstwa oraz zasady współpracy partnerów przy realizacji projektu planowanego do dofinansowania w ramach TEN-T. Liderem projektu został ZMPG, pełniący jednocześnie funkcję kierownika projektu – mówi w rozmowie z portalem rynekinfrastruktury.pl Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Projekt zakłada realizację trzech głównych zadań przyporządkowanych każdemu partnerowi oddzielnie. ZMPG ma za zadanie przygotować dokumentację środowiskową oraz projektową dla przebudowy systemu komunikacyjnego rejonu Nabrzeża Przemysłowego oraz Basenu Górniczego. Zadaniem GARG jest przygotowanie dokumentacji środowiskowej, koncepcyjnej i projektowej dla poprawy dostępu do rejonów inwestycyjnych na terenie Portu Gdańsk, na obszarze przedsięwzięcia Pomorskiego Centrum Logistycznego (jest to kompleks magazynowo-składowy, powstający na obszarze ponad 100 ha na obszarach około portowych). Miasto przygotuje natomiast dokumentację środowiskową oraz projektową dla poprawy dostępu drogowego do Portu Wewnętrznego w Gdańsku. Zadanie to ma polegać na przebudowie ul. Ku Ujściu oraz ul. Przetocznej.

Przewidywana wartość realizacji wszystkich tych zadań szacowana jest na 2,36 mln euro, z czego dofinansowanie z Funduszu TEN-T może wynieść do 50% wartości projektu. Całość zadania ma zostać zrealizowana do końca 2015 r.

– Zobowiązania w ramach umowy dotyczą m.in. wykorzystania przyznanych środków na realizację przyporządkowanych poszczególnym partnerom zadań, a także dołożenia należytej staranności dla osiągnięcia celu partnerstwa, w tym do zgodnego współdziałania oraz wzajemnej konsultacji podejmowanych przez siebie działań – dodaje Antoni Pawlak.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Gdańsk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony