Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Trwa układanie ostatnich warstw asfaltu na moście w Sobieszewie

Redakcja 13.09.2018

Gdańsk: Trwa układanie ostatnich warstw asfaltu na moście w Sobieszewie
fot. DRMG
W najbliższy weekend, w związku z budową nowego mostu na wyspę Sobieszewską i układaniem ostatnich warstw asfaltu w ciągu drogi wojewódzkiej 501, planowane jest zamknięcie mostu pontonowego – informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Oznacza to utrudnienia dla kierowców, ale również zwiastuje zbliżające się zakończenie inwestycji.
Z początkiem września rozpoczęto prace wykończeniowe układu drogowego. W najbliższych dniach układane będą warstwy nawierzchni. W dniach 14- 16 września, jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, planowane jest układanie ostatniej warstwy nawierzchni co wiązać się będzie z koniecznością zamknięcia mostu pontonowego. Równolegle prowadzone są prace wykończeniowe oraz prace związane z uruchomieniami systemu zwodzenia mostu. Na ostatni tydzień sierpnia planowane są próbne obciążenia mostu. Na rzece trwa również montaż kierownic i dalb.

Zmiany w ruchu

Jak w związku z tym pojedziemy w weekend? Prace rozpoczną się w sobotę około godziny 4 rano i potrwają do godziny 23. Natomiast, jeśli warunki atmosferyczne w sobotę będą niesprzyjające, prace będą się odbywały również w niedzielę, 16 września.

Wprowadzenie organizacji polegać będzie na zamknięciu skrzyżowania po stronie wyspy Sobieszewskiej i skierowaniu ruchu objazdowego do ul. Nadwiślańskiej przez ul. Turystyczną, Tęczową, Sobieszewską i Jodową. Ponadto od strony Gdańska, ruch pojazdów w okresie wykonywania prac, zostanie skierowany objazdem przez Świbno.

Układanie ostatniej warstwy asfaltu będzie się odbywało na odcinku o długości ok. 900 m, czyli na jezdni od strony Wiślinki, następnie na elementach stałych przylegających do nowo budowanego mostu, na rondzie oraz na fragmencie ulicy Nadwiślanskiej i Turystycznej. Prace rozpoczną się w sobotę około godziny 4 rano i potrwają do godziny 23. Natomiast, jeśli warunki atmosferyczne w sobotę będą niesprzyjające, prace będą się odbywały również w niedzielę, 16 września. Ruch pieszy będzie udostępniony.

Wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu uzależnione jest od warunków pogodowych. Jeśli te, okażą się w najbliższy weekend niesprzyjające, czyli pojawią się np. opady deszczu, prace przełożone zostaną na weekend następny tj. 21-23 września.

Koniec jest bliski

Most planowo ma być przejezdny od początku października. Cała inwestycja potrwa natomiast do końca listopada. Uroczyste otwarcie planowane jest w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego most będzie nosił nazwę Mostu Niepodległości.

Wyświetl większą mapę

Most nad Martwą Wisłą ma zapewnić bezpieczne i stałe połączenie Wyspy Sobieszewskiej z lądem. Nowy most zwodzony ma mieć 173 metry długości, ze skrzydłami – 181,5 m. Czas otwierana wyniesie zaledwie 150 sekund, co znacznie usprawni dojazd na Wyspę Sobieszewską. Koszt inwestycji to ponad 59 mln złotych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony