Partner serwisu

Gdańsk z 8,1 proc. pasażerów więcej w maju

Justyna Urbaniak 09.06.2016

Gdańsk z 8,1 proc. pasażerów więcej w maju
fot. Port Lotniczy Gdańsk
W maju 2016 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 349 409 pasażerów, co stanowi 8,1% wzrost w stosunku do maja ubiegłego roku.
Od początku bieżącego roku w Gdańsku obsłużono już 1 436 818 pasażerów, co oznacza średni wzrost na poziomie 8,8% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

- Maj jest kolejnym bardzo dobrym miesiącem, w którym odnotowujemy stały wzrost liczby obsługiwanych pasażerów. Doskonałą informacją w maju, jest nie tylko wzrost ruchu lotniczego, ale również kolejny rozwój naszej siatki połączeń. W zeszłym miesiącu przewoźnicy Ukraine International Airlines oraz Wizz Air ogłosili rozpoczęcie lotów na Ukrainę. Biorąc pod uwagę, że wschodnie kierunki są nowością w ofercie gdańskiego lotniska, jesteśmy niezwykle ciekawi z jakim zainteresowaniem spotkają się ze strony pasażerów – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Wkrótce z gdańskiego lotniska uruchomiona zostanie trasa do Kijowa (połączenie uruchomi Wizz Air, będzie ono realizowane dwa razy w tygodniu). Wcześniej udało się też zapowiedzieć trasę do Iwano-Frankowska (połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu przez Ukraine International Airlines). Poza tym rozwijana jest siatka połączeń krajowych (SprintAir zapowiedział więcej połączeń do Radomia), w marcu natomiast skandynawskie linie SAS rozpoczęły loty do Sztokholmu, Gdańsk wzbogacił się również o loty do Newcastle, Belfastu, zwiększono częstotliwość lotów do Warszawy. Wszystko to dowód na to, że za rozbudową infrastruktury idą też nowe połączenia i że z pewnością przysłuży się ona do zwiększenia liczby pasażerów obsługiwanych w porcie.

W maju pękł pierwszy milion pasażerów obsłużonych na lotnisku od początku 2016 roku. Gdańskie lotnisko, poza tym, że zajmuje się na trzeciej pozycji w kraju pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, jest również jednym z niewielu portów lotniczych w Polsce, który na siebie zarabia. W 2014 roku zysk netto sięgnął tu ponad 29 mln zł. W 2015 było to niemal 24 mln zł. W całym ubiegłym roku obsłużono tu 3,71 mln podróżnych – 13 proc. więcej, niż rok wcześniej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony