Partner serwisu

Gdańsk: Zamkną tunel pod Martwą Wisłą. Będą utrudnienia

GR 20.10.2021

Gdańsk: Zamkną tunel pod Martwą Wisłą. Będą utrudnienia
fot. Karol Stańczak/GZDiZ
W najbliższy weekend przez 8 godzin zamknięty będzie tunel pod dnem Martwej Wisły w Gdańsku. Prowadzone będą tam prace serwisowe, a kierowcy zostaną skierowani na objazdy.
Obie nitki będą zamknięte od godz. 22 w sobotę, 23 października do godz. 6 w niedzielę, 24 października. Objazd zostanie wytyczony ulicami: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Elbląską. Informacje o utrudnieniach będą wyświetlone na tablicach elektronicznych. W tunelu będzie prowadzony m.in.: przegląd i konserwacja przepompowni, przegląd i mycie oświetlenia przy wjeździe, przegląd punktów SOS oraz rozdzielnic elektrycznych.

Składający się z dwóch nitek tunel pod dnem Martwej Wisły stanowi połączenie ważnych arterii komunikacyjnych Gdańska: Trasy Słowackiego z Trasą Sucharskiego. Jego budowa ruszyła październiku 2011 roku i trwała ponad 4 lata. Uroczyste otwarcie odbyło się 24 kwietnia 2016 roku.

Całkowita długość obiektu wynosi ok. 1,4 km. Kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w obu nitkach. Tunel wyposażony jest w siedem przejść ewakuacyjnych, które łączą obie części, a także dwa wyjścia ewakuacyjne w budynkach technicznych. Natężenie ruchu w obu „rurach” wynosi około 29 tysięcy samochodów na dobę.

Obiekt jest wyposażony w ponad 30 systemów, które mają zapewnić bezpieczeństwo przejeżdżającym tędy kierowcom. Chodzi m.in. o system: pożarowy, wentylacji, oświetlenia czy monitoringu. – Zainstalowane sterowniki obsługują 40 tysięcy różnych danych. O bezpieczeństwo w tunelu dba 18-osobowy zespół całodobowej obsługi monitoringu i obsługi technicznej – wyliczają przedstawiciele Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Personel musi wykonać w ciągu roku 630 różnych czynności serwisowych na wszystkich zainstalowanych systemach.

We wrześniu 2016 roku tunel pod Martwą Wisłą został nazwany na cześć księdza arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, wieloletniego metropolity gdańskiego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony