Partner serwisu

GDDKiA buduje 1227 km, szuka wykonawcy dla kolejnych 253 km

ep. 21.06.2020

GDDKiA buduje 1227 km, szuka wykonawcy dla kolejnych 253 km
fot. GDDKiA
Obecnie krajowy zarządca dróg ma obecnie w realizacji 98 zadań. Dotyczą budowy 1227 km dróg. Kolejne ponad pół tysiąca kilometrów jest w przygotowaniu lub na etapie przetargu.
Drogowa dyrekcja podsumowała to co dzieje się obecnie w zakresie budowy (i przebudowy) sieci drogowej w Polsce. Jak wynika z przedstawionego zestawienia, obecnie w realizacji jest 98 zadań obejmujących 1227,8 km.

Dla kolejnych 21 zadań trwa procedura przetargowa. W tym przypadku mowa 253 km.

Najwięcej zadań jest na etapie przygotowania – to 230 zadań, które dotyczą dróg liczących łącznie 3422,7 km.

– W pierwszej kolejności domykamy ciągi komunikacyjne, aby sieć była spójna, a połączenie między konkretnymi miastami i regionami kompletne – wskazuje inwestor. W tym celu mieszczą się m.in. ostatnie odcinki A1 w województwach śląskim i łódzkim. Po ich zakończeniu autostrada północ – południe będzie kompletna.

Bliski ukończenia jest także ciąg autostradowy wschód – zachód. Obecnie trwa budowa autostrady A2 między Warszawą a obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Odcinki biegnące dalej na wschód są w przygotowaniu.

Na wchód od Warszawy kończy się także budowa S17 łączącej Warszawę z Lublinem. Trwają także prace na S3, która docelowo połączy porty w Szczecinie z granicą z Czechami na południu kraju.

Cora bliżej ukończenia jest droga ekspresowa S7. Obecnie prowadzone są prace na ponad 70-kilometrowym odcinku od granicy województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego do obwodnicy Płońska. Prowadzone są prace zmierzające do ekspresowego połączenia Warszawy z Krakowem (obecnie możemy już ekspresowo przejechać do granicy woj. świętokrzyskiego z woj. małopolskim.

Nowa trasa ekspresowa ma powstać w województwach podkarpackim, lubelskim, mazowieckim i podlaskim – mowa o S19, która będzie częścią tzw. via Carpatii. Nowe połączenia drogowe planowane są także w ciągu S5, S10 i S11.


W ubiegłym roku do ruchu oddanych zostało 460 km dróg. Do końca tego roku kierowcy mają otrzymać ponad 100 km nowych tras. Jedną z ważniejszych powinno być połączenie na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu Tuszyna z Częstochową.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony